Litvínov – Kometa Brno 2:3 (po pr.) | Liberec – Pardubice 3:4 (po pr.) | Mountfield HK – Mladá Boleslav 5:2 (kon.)
Vítkovice – Plzeň 4:2 (kon.) | Sparta – Motor ČB 1:5 (kon.) | Kladno – Olomouc 2:0 (kon.)
konec
Rytíři Kladno
2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
HC Olomouc
Neděle 09.01.2022, 17:00 • Rocknet Aréna, Chomutov • Tipsport extraliga (ČR) • 40. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Z mé strany je to pro dnešek vše. Děkuji vám za pozornost a stále ještě přeji správný vstup do roku 2022 při mnoho sportovních přenosech. Od klávesnice se s vámi loučí Adam Sedlák. (19:35:37)
   
  Statistiky utkání:

  Střely na branku: 18:26
  Střely mimo branku: 8:10
  Zblokované střely: 17:13
  Vyloučení: 1:0
  Využití početních výhod: 0/0, 0/1
  Vyhraná buly: 26:28

  Nejlepší hráči utkání:

  David Krejčí (OLO)
  Landon Bow (KLA)
   
  Dnešní utkání je u konce! Ve velmi vyrovnaném utkání byli nakonec úspěšnější hráči Kladna. V první periodě jsme viděli velmi svižnou partii, ve které ale byli přeci jen trochu lepší domácí, jenž se po zásluze dostali do vedení. V jedenácté minutě se totiž po pěkné střele prosadili zásluhou Miroslava Indráka. Následně se hosté nedokázali vůbec dostat do žádné šance, a proto tedy byla pro výběr Davida Čermáka škoda, že z nějaké další příležitosti nedokázali vydolovat vedení alespoň od dvě branky. Ve druhé periodě jsme dlouho čekali vůbec na nějakou vážnější příležitost, kterých jsme se ale dočkali opravdu až se závěrem této části. Nejprve se dostal do samostatného úniku Antonín Melka, ten ale trefil pouze lapačku Branislava Konráda. Na druhé straně to stejné okusil po parádní nahrávce Davida Krejčího odchovanec Karlových Varů Vojtěch Tomeček, ovšem skončil pouze na hokejce Landona Bowa. V poslední části tohoto souboje si oba týmy šáhli na absolutní dno, i tak jsem ale neviděli příliš mnoho šancí. K jedné z těch ojedinělých se dostal bostonský David Krejčí, jenž ale trefil pouze betony kanadského brankáře. V závěru hosté vyrovnat nedokázali a naopak domácí se ještě mohli radovat díky brance Nicolase Hlavy do prázdné branky. Konečný stav utkání 2:0.

  V dalším programu se Rytíři představí v pátek na půdě Pardubic a Hanáci až za týden na domácí půdě proti Třinci.
   
  Dnešní utkání sledovalo 1000 diváků.
   
  Konec zápasu.
   
  59:58
  Dnešní utkání je již u svého konce, což znamená, že skóre se nijak měnit nebude. Domácí hráči jsou oceněni bujarým potleskem mnoha příznivců.
   
  59:41
  Hosté se ještě dostávají do útočné třetiny, zde se jim ale stále nedaří založit jakoukoliv zajímavější šanci.
  59:33 Nicolas HLAVA - 2:0
   
  59:33
  Kladno právě vstřelilo branku!
  Hosté po chybě v rozehrávce definitivně ztrácí dnešní utkání, jelikož inkasovali branku při hře bez brankáře. Po zmíněné špatné nahrávce od Jiřího Ondruška se dostal k zakončení NICOLAS HLAVA, jenž ze středního pásma trefil přesně střed olomoucké svatyně 2-0! Asistence: Kyle Wood.
   
  59:22
  V dobré šanci byl Jan Bambula, ovšem z hranice mezikruží trefil pouze připravené betony Landona Bowa.
   
  58:56
  Hostím se vůbec nedaří přechod do útočného pásma, a proto se tedy zatím nedostali do žádné šance.
   
  58:29
  Branislav Konrád je na střídačce. Hosté hrají v šesti!
   
  58:14
  Domácí se teď dokázali osvobodit do středního pásma, z čehož plyne, že hosté stále hrají s brankářem.
   
  57:58
  Rostislav Olesz mohl pohotově srovnat skóre, ovšem Martin Kehar zabránil svou holí zakončení do úplně odkryté branky! Hosté tak pohrdali obrovskou šancí na vyrovnání.
   
  57:39
  David Krejčí aktuálně objel celé útočné pásmo a následně přihrál do brankoviště pro Jana Káňu, jeho úmysl ale vystihl Martin Kehar, který puk dostal do středního pásma.
   
  57:09
  Antonín Melka sice dostal od Adama Rutara vysokou holí, ovšem jednalo se o rozšvih, což podle je podle nových regulí v souladu s pravidly. Vylučovat se tedy nebude.
   
  56:54
  Rychlý průnik do útočného pásma od Jana Knotka zakončil střelou Lukáš Klimek, který ale svůj tvrdý pokus namířil pouze nad svatyni hostí.
   
  56:29
  Domácí se již osvobodili z obrovské zámku, což jim umožňuje po delší době vystřídat, tohoto využívají i hosté.
   
  55:56
  Hosté se stále drží v útočném pásmu, ovšem proti dobré obraně hostí nedokáží nic vymyslet.
  Obdarujte sebe nebo své blízké Stolním kalendářem Českého hokeje pro rok 2022. Nejen to nabízí internetový obchod marken.cz.

  Adam Sedlák

  Branky a nahrávky: 11. M. Indrák (Hlava, K. Wood), 60. Hlava (K. Wood)


  Rytíři Kladno: Bow (Stahl) – Veber, Kehar, K. Wood, Ticháček, J. Suchánek (A), Babka, Funk – Hlava, Plekanec (C), A. Kubík – Melka, Zikmund, Pytlík – Kristo, M. Indrák, Ondřej Bláha – O. Procházka, Filip, Martin Procházka.
  Trenér: David Čermák

  HC Olomouc: Konrád (Lukáš) – T. Černý, Ondrušek (C), A. Rutar, Švrček, Škůrek, Řezníček – V. Tomeček, David Krejčí (A), J. Káňa – Klimek, J. Knotek (A), Kusko – Bambula, Navrátil, Olesz – Michal Kunc, Nahodil, Burian.
  Trenér: Zdeněk Moták a Jan Tomajko

  Rozhodčí: Hejduk, Pilný – Gerát, Hynek

  Diváci: 1000