Pardubice – Olomouc 3:0 (kon.) | Vítkovice – K. Vary 7:6 (po pr.) | Kladno – Třinec 1:2 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
7:6 (5:0, 1:5, 0:1 - 1:0)
HC Energie Karlovy Vary
Středa 26.01.2022, 17:30 • Ostravar aréna • Tipsport extraliga • 47. kolo

Dnešní třinácti gólový zápas je už za námi. Vítkovičtí jej skvěle rozehráli a zdálo se, že jim narostla křídla, vést po první třetině hned o pět branek, to se jim jen tak nedaří. Místo křídel jim ale narostl spíše hřebínek, který jim karlovarští neúnavnou prací srazili ještě ve druhé třetině, po které odcházeli do kabin už jen s jednobrankovým mankem. Ve třetí třetině se snažili dát vítkovičtí trochu dohromady, ale stále se museli strachovat o výsledek. Jejich obavy potvrdil sedm minut před třetí sirénou Mikyska, a protože další gól už nenapadl, šlo se do prodloužení. Oba týmy v něm vytvořily chyby, ale na jednu z nich doplatila právě Energie, když se k puku dostal Flick a v individuální akci dokázal zajistit vítkovickým prémiový bod.
    Z Ostravy je to pro dnešek vše, mějte příjemný zbytek večera a já se budu těšit už brzy na počtenou. (20:04:34)

Vítkovice právě vstřelily branku!
    ROBERT FLICK se dostal do úniku, sám ujížděl na branku, Novotný si dobře vybruslil, ale proti střele na vzdálenější tyč neměl šanci – 7:6. Bez asistence.

61:19
    Stezka byl mimo svou klec, ale hosté toho nedokázali využít, k puku se rychle dostávají domácí.

61:00
    Energie zacouvala ke své kleci a rozvážně rozehrává.

60:23
    Rozehrávku na útočné modré zachytil Černoch, karlovarští mohou zaútočit.

60:03
    Domácí u puku, mohou rozehrát.

60:01

Vítkovice začaly dnešní utkání na výbornou, ale ve druhé třetině usnuly na vavřínech, čehož hosté s nadšením využili, a tak si vynutili prodloužení. Body se dnes budou dělit, v jakém poměru, to se dozvíme během několika minut.

1/3 – 16:7
    2/3 – 7:21
    3/3 – 9:11

60:00

59:56
    Vítkovičtí se drží u branky, ale hosté jim znemožňují střílet.

59:44
    Kalus se dostal k puku, ale z rohu nemá komu nahrát.

59:18
    Rachůnek s Flekem vystartovali do pásma, Stezka vytěsňuje puk ramenem.

59:01
    Domácí se snaží prosadit do pásma, ale příliš se jim to nedaří.

58:39
    Vítkovičtí končí díky zakázanému uvolnění.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 5. Lindberg (Marosz, Roberts Bukarts), 6. A. Solovjov (Dej, Fridrich), 9. J. Hruška (L. Krenželok), 14. R. Bondra (P. Koch, M. Kalus), 20. J. Hruška (Lakatoš, L. Krenželok), 24. L. Krenželok (Lakatoš), 62. Flick – 23. Parkkonen (Kohout), 26. Hladonik (T. Mikúš), 30. Koblasa (Kohout, T. Havlín), 31. T. Rachůnek (Flek), 37. Pulpán, 53. D. Mikyska

HC Vítkovice Ridera: Stezka (Dolejš) – A. Solovjov, R. Polák (C), Galvinš, Jakub Stehlík, P. Koch, L. Kovář – L. Krenželok (A), J. Hruška (A), Lakatoš – Marosz, Lindberg, Roberts Bukarts – R. Bondra, Flick, M. Kalus – Dej, Chlán, Fridrich – Bernovský.
    Trenér: Miloš Holaň

HC Energie Karlovy Vary: Habal (6. F. Novotný) – Martin Rohan, Plutnar, Parkkonen, D. Mikyska, Pulpán (A), T. Havlín, Weinhold – T. Rachůnek (A), Černoch, Flek – Hladonik, T. Mikúš, Vondráček (C) – Koblasa, Kulich, Kohout – Redlich, Osmík, O. Beránek.
    Trenér: Martin Pešout

Rozhodčí: Jeřabek, Šindel – Frodl, Malý

Diváci: 1 000