Litoměřice – Přerov 2:5 (kon.) | Třebíč – Vsetín 3:0 (kon.) | Havířov – Kolín 3:4 (kon.)
Slavia – Poruba 2011 4:5 (po pr.) | Prostějov – Kadaň 5:0 (kont.) | Ústí n/L – Šumperk 2:1 (po pr.)
Frýdek-M. – Benátky n/J 7:3 (kon.)
HC Slovan Ústí nad Labem
2:1 (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)
DRACI PARS ŠUMPERK
Pondělí 31.01.2022, 18:00 • Zimní stadion Ústí nad Labem • Chance liga • 43. kolo

Ústí nad Labem získává důležité dva body, které mohou v boji o záchranu hrát velkou roli. Šumperk dokázal ve třetí třetině vyrovnat, trefil se Tomáš Vildumetz. V prodloužení rozhodl zápas obránce Erik Mareš. (20:26:18)

63:04 Erik MAREŠ - 2:1

63:04
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Slovan tento zápas vyhrává, v prodloužení se po pěkné akci prosazuje z bezprostřední blízkosti střelou do horní části branky ERIK MAREŠ. Asistence: Daniel Vrdlovec a Michal Trávníček.

62:37
    Daniel Vrdlovec minul branku, jeho pokus byl zblokovaný.

62:23
    Slovan vystřídal a rozehrává od své branky.

62:05
    Jeden z hostujících hráčů byl volný před brankou, trefil tyč.

61:44
    Šumperk rozehrává od své branky, nikam se nežene a čeká na šanci.

61:23
    Lukáš Žálčík mohl rozhodnout, ale blafákem minul branku. Nechybělo mnoho jeho pokusu.

60:52
    Štěpán Bláha neuspěl po pěkné individuální akci, vypálit nedokázal.

60:18
    Ústí se neprosadilo, a tak mohou hrát hosté. Petr Hamalčík kryje velkou šanci Šumperku.

60:01
    Prodloužení začalo, puk mají domácí hráči.

60:01

Slovan neudržel vedení, Tomáš Vildumetz srovnal na 1:1, a tak uvidíme prodloužení.

60:00

59:00
    Poslední minuta hry ve třetí třetině, hosté mají kotouč pod kontrolou.

58:36
    Jakub Březák má kotouč za svou brankou, rychle rozehrává a otáčí směr hry. Pak se píská zakázané uvolnění.

58:16
    Mnoho času už nezbývá ze třetí třetiny.

58:00
    Petr Hamalčík si dokázal poradit se střelou soupeře, následně Slovan zkoušel rychle přenést hru, ale neuspěl.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 43. J. Drtina (M. Tůma, Trávníček), 64. E. Mareš (Vrdlovec, Trávníček) – 57. Vildumetz (D. Kindl)

HC Slovan Ústí nad Labem: Hamalčík (L. Cikánek) – J. Drtina, Záruba, Vladimír Brož, Š. Havránek, Trefný, E. Mareš, Kottek – Trávníček, Vrdlovec, Štěpán Bláha – Ondřej Bláha, Urban, D. Tůma – M. Tůma, Milfait, Bernat – Jouza, Berčík, Severa.
    Trenér: Jiří Merta

DRACI PARS ŠUMPERK: Mokry (R. Běhula) – Pěnčík, Drtil, L. Rutar, Hrachovský, Řezáč, Březák, Dudycha – P. Kratochvíl, D. Kindl, Žálčík – Vachutka, Vildumetz, Kohút – A. Furch, Macuh, Spratek – Antoníček, Šilhavý, J. Horký.
    Trenér: Martin Janeček

Rozhodčí: Valenta, Jaroš – Hnát, Štěpánek