Jihlava – Havířov 3:2 (3:0 po s.n.) | Vsetín – Ústí n/L 5:1 (kon.) | Poruba 2011 – Prostějov 2:0 (kon.)
Litoměřice – Slavia 0:2 (kon.) | Šumperk – Benátky n/J 3:1 (kon.) | Kadaň – Frýdek-M. 0:5 (kont.)
Přerov – Sokolov 3:0 (kon.) | Vrchlabí – Třebíč 5:2 (kon.)
HC ZUBR Přerov
3:0 (0:0, 0:0, 3:0)
HC Baník Sokolov
Středa 16.02.2022, 18:00Chance liga • 46. kolo

Jednu třetinu měli navrch domácí, druhou hosté a nakonec o vítězi rozhodlo, kdo skóruje jako první! Domácí Přerov navazuje na skvělou šňůru, kdy zapisuje sedmou výhru v řadě, gólman Klimeš byl navíc dnes stoprocentní stejně jako přerovské přesilovky, jež byly využity obě dvě! Já se s vámi tímto z MEO Arény loučím a budu se těšit příště! Na počtenou! (20:25:36)

59:20
    Baník se do zbylých desítek vteřin zápasu vrací s brankářem v poli.
    59:08 Jan SÜSS - 3:0

59:08
    Přerov právě vstřelil branku!
    O dnešním vítězi je rozhodnuto! Přerovští hráči se zmocnili ve vlastní třetině kotouče, který vyvezli až na dostřel prázdné branky a do ní si připisuje druhou trefu v zápase JAN SÜSS! Bez asistence.

58:57
    Buly před Klimešem.

58:45
    Teď si hosté málem vsítili branku sami, zpětnou a nečekanou přihrávku totiž Pohl zachytával těsně před prázdnou bránou!

58:25
    Sokolov jde na buly před Klimeše v šesti bez brankáře!

58:25
    Oddechový čas pro hosty.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:32
    Další ze série nebezpečných protiútoků Pechancovy formace! Na středu zakončoval Herman, kterému vedla doslova dálnice až k Beranovi, nechal ale vyniknout pouze vyrážečku hostujícího brankáře!

56:43
    Čtvrtá lajna Baníku chvíli operovala v útočné třetině, nakonec však mnoho nevypracovala.

55:53
    Klimeš stále s nulou, nyní poslal další sokolovskou střelu svým zákrokem do ochranné sítě.

55:10
    Hra Sokolova se po první inkasované brance zbortila a dopouští se dalších chyb nedaleko Beranovy branky. Jen se štěstím neinkasoval ze závar před brankou.

54:13
    Z pravého kruhu nyní zapadla tvrdá střela až do Klimešovy lapačky. Domácí gólman tak sklidil ovace MEO Arény.

53:48
    Zakázané uvolnění Sokolova.

52:59
    Na vzdálenější tyč dostával křižnou přihrávku Herman, byl ale ubráněn soupeřem.
    52:06 Jan SÜSS - 2:0

52:06
    Nyní ale nejproduktivnější Zubr JAN SÜSS svou chybu napravil! Jan Pohl totiž nedokázali vyhodit puk ven z obranné třetiny a naopak vyrobil hrubou chybu, kterou věnoval Süssovi dostatek prostoru v rozhozené obraně soupeře. Dal si načas a zamířil přesně do šibenice! Výstavní střela mladého tahouna domácího útoku! Bez asistence.

Daniel Doležal

Branky a nahrávky: 45. T. Šoustal (R. Černý, Süss), 53. Süss, 60. Süss

HC ZUBR Přerov: Klimeš (Petrásek) – Kubeš, Kudělka, R. Černý, Hrdinka, Ševčík, Krisl (C), Dluhoš – Jakub Svoboda, M. Kratochvil, Jan Svoboda – T. Šoustal, Süss, Goiš – T. Doležal (A), Pechanec, Herman – Matěj Svoboda, F. Dvořák, Tadeáš Král.
    HC Baník Sokolov: A. Beran (Cichoň) – Klejna, J. Novák, J. Pohl, Kadeřávek, Vodička, A. Rulík, Seemann – Jurčík (A), Kverka (A), Tomi – Vracovský, T. Rohan (C), Prošek – T. Jandus, Vrhel, J. Konečný – V. Bílek, Hašek, M. Sloboda.

Rozhodčí: Wagner, Jaroš – Kleprlík, Vašíček