Olomouc – Chomutov 5:2 (kon.) | Mountfield HK – Jihlava 2:4 (kon.) | Motor ČB – Třinec 1:4 (kon.)
Pardubice – Slavia 2:4 (kon.) | Plzeň – Kometa Brno 3:1 (kon.) | K. Vary – Zlín 4:2 (kon.)
Vítkovice – HC Litvínov 4:1 (kon.) | Salzburg – Havířov 2:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Kladno 3:1 (kon.)
Liberec – Sparta 3:5 (kon.)
konec
EC Red Bull Salzburg
2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
AZ Heimstaden Havířov
Sobota 02.10.2021, 14:30Extraliga juniorů • 9. kolo
Partner:
   
  Třetí třetinu začali lépe domácí a nad soupeřem si během prvních minut vytvořili převahu. Phillip Ziesche aktivitu proměnil v druhou branku Salzburgu. Zbytek dějství se odehrával v tempu podobném zbytku zápasu a k vidění byly hlavně menší souboje u mantinelu. O poněkud větší souboj se postaral rakouský celek ve 48. minutě, kdy se tři hráči domácích pustili do Hledíka. Salzburg dostal dva dvouminutové tresty a AZ dvojnásobnou přesilovku. Tuto příležitost využil přesnou střelou Fabien Kočí, který snížil na opětovný rozdíl jednoho gólu. Šanci na vyrovnání ucítili Havířovští v poslední dvouminutovce, ale domácí už si vedení vzít nenechali.
  Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek dne. (16:36:00)
   
  Konec zápasu.
   
  59:59
  AZ už se nestihne dostat do dobrého postavení. Kočí střílí ze středního pásma, ale branku míjí. Salzburg se může radovat ze zisku třech bodů.
   
  59:45
  Havířov vyhrál vhazování v útočném pásmu, do přihrávky ale skočil domácí útočník a dostal puk mezi modré čáry. Hostům se situace komplikuje.
   
  59:44
  Salzburg vyhazuje kotouč na zakázané uvolnění. Hra je přerušena a vhazovat se bude před Clarou. Následuje oddechový čas domácích.
   
  59:31
  Hosté jsou v útočném pásmu. Nowak dostal pokyn a míří na střídačku. Místo něj jde to hry Kočí.
   
  58:46
  Hraje se ve středním pásmu. Havířovští se snaží prodrat dopředu, ale soupeř jim to neumožňuje.
   
  58:06
  Třetí třetina se pomalu blíží ke konci. S ubývajícím začal Havířov hrát aktivněji, uvidíme, jestli dosáhne až na vyrovnání.
   
  56:10
  Rafalski vystřelil od modré čáry. Jeho pokus končí na zadním mantinelu a hráči v modrém dostávají puk na druhou stranu kluziště.
   
  54:37
  Týmy bojovaly o kotouč v rohu za havířovskou brankou. Úspěšnější byli hosté, kteří z vlastního pásma rozehrávají.
   
  53:03
  Salzburg operuje před Nowakem, ale Havířovští soupeře ke střele nepouštějí.
   
  51:17
  Pavlačka vyvezl puk z pásma, ale mezi modrými čarami jej už začal ohrožovat soupeř. Rozhodl se proto přihrát spoluhráči, který najel směrem dopředu. Individuální akce Havířova nechala vyniknout Claru a jeho zákrok levým betonem.
   
  49:27
  Domácí v plném počtu.
   
  47:58
  Havířov právě vstřelil branku!
  Hosté dvojnásobnou početní výhodu využívají. Souhru na zakončil na pravém křídle FABIEN KOČÍ. Asistence: Ondřej Becher, David Pastor.
   
  47:27
  Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Szieber – 2 min., nesportovní chování).
  Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Kofler – 2 min., podrážení).
   
  47:27
  Menší potyčka se strhla ve středním pásmu. Tři hráči Salzburgu se nahrnuli k Hledíkovi, kterého chtěli odtlačit k mantinelu. Havířovský útočník se z nepříjemné situace šikovně vysmýkl a rozhodčí nyní budou řešit udělení trestů za tuto strkanici.
   
  46:59
  Ve třetí třetina je Salzburg lepším týmem. Drží se v útoku a Havířovu dovoluje jen osvobození ve formě vyhození kotouče.
   
  45:22
  Salzburg právě vstřelil branku!
  Domácí svůj tlak do branky proměňují v druhý gól, o který se střelou nad beton postaral PHILLIP ZIESCHE. Asistence: Julius Sumpf.
  Největší specialista na prodej tréninkových pomůcek na hokej – testy v praxi, videorecenze a detailní fotky produktů – www.x-trenink.cz.

  Helena Hegeďová

  Branky a nahrávky: 27. Weber (Sinn, Bürgelt), 46. Ziesche (Sumpf) – 48. Kočí (Becher, Pastor)


  EC Red Bull Salzburg: Clara (Wolf) – Sinn, Weber, Venier, Rafalski, Winkelmann, Schober – Mackner, Sumpf, Vinzens, Kerber, Stiegler, Bürgelt, Kofler, Szieber, Ziesche, Krotsch.
  AZ Heimstaden Havířov: Nowak (Zlatnický) – Zavřel, Kočí, Kubíček, Kremnický, Fědor, Kyselý – Špaček, Byčkov, Horváth, Pavlačka, Becher, Pastor, Hledík, Mastič, Kolat, Kalčík, Valach.

  Rozhodčí: Huber, Wimmler – Vierthaler, Zacherl