Třinec – Kometa Brno 5:3 (kon.) | Havířov – Zlín 4:3 (kon.) | Motor ČB – Slavia 4:3 (kon.)
Vítkovice – Kladno 0:0 (odl.) | Plzeň – Pardubice 3:5 (kon.) | Liberec – Chomutov 0:0 (odl.)
K. Vary – Mountfield HK 0:0 (odl.) | Mladá Boleslav – HC Litvínov 2:0 (kon.)
konec
HC Škoda Plzeň
3:5 (1:1, 2:3, 0:1)
HC Dynamo Pardubice
Sobota 22.01.2022, 13:00 • LOGSPEED CZ Aréna • DHL extraliga juniorů • 34. kolo
Partner:
   
  Ohlasy trenérů po utkání


  ​Petr Vojan (HC Škoda Plzeň):
  „ Mě osobně to hodně mrzí, protože mám pocit, že jsme to soupeři dali úplně sami naší špatnou hrou v oslabení a samozřejmě i hloupými fauly. Jinak jsme byli lepším týmem, Pardubice jsme přehrávali. Duel jsme otočili na 3:2, jenže nevyužili další šance ve druhé části, ve které jsme byli jasně lepší. Následně jsme si v oslabeních prohráli zápas. Mrzí mě ovšem také nesportovní chování hráčů soupeře na ledě, kde si myslím, že by měla být trošku pokora a úcta k soupeři. Byla tam spousta situací, které si nezasloužily takové slovní dovětky a dohry. Zároveň se těším, až i my budeme v plné sestavě a uvidíme, jak to dopadne, protože Pardubice mají opravdu hráčskou kvalitu a jako celý tým i velkou sílu.“​


  ​Marek Dvořák (HC Dynamo Pardubice):
  „Jsme šťastní, že jsme tady uhráli tři body, které jsou pro nás velmi důležité v boji o play off. Zároveň bych chtěl vyseknout poklonu domácím, kteří podle mého hrají regulérně dospělý hokej a jsou na tom velmi dobře silově i bruslařsky. My jsme v podstatě zvítězili pouze nějakou bojovností, dali jsme pár šťastných branek a poté jsme to ubránili.“​​

  (15:44:33)
   
  Je dobojováno!

  Pardubice dokázaly během dvou dnů vyloupit led čtvrté Energie a lídra z Plzně, čímž se značně přiblížili udržení se v tuzemské nejvyšší juniorské soutěži a zároveň postupu do play off. V poslední periodě postavily pevný obranný val, na který již domácí nenašli recept a podruhé v sezóně tak doma zaváhali.

  Střely na branku: 38:37.

  Tímto konstatováním se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek víkendu!
   
  Konec zápasu.
   
  59:50
  Ještě je zde malá rozmíška po odpískání, tento duel ale končí...
   
  59:04
  Dynamo právě vstřelilo branku!
  ROBIN KAPLAN trefuje opuštěnou domácí klec a hosté mají opět o něco blíže k záchraně v soutěži a postupu do vyřazovacích bojů! Asistence: Tomáš Urban a Daniel Herčík.
   
  58:34
  A opět. Pokud Škoda dokáže vyrovnat, bude to její první remíza v sezóně.
   
  58:12
  Zakázané uvolnění Pardubic.
   
  58:01
  Domácí vytlačeni do středního pásma.
   
  57:25
  Plzeň hraje bez brankáře!
   
  56:41
  Lichtag mohl rozhodnout, když se dostal za obranu Plzně, avšak nestačil rychlostně a čistě jej odzbrojil Slanina!
   
  56:09
  Domácí v plném počtu.
   
  55:58
  Lokajíček si lapačkou vychutnal osamoceného Herčíka na levém kruhu.
   
  55:29
  Domácí se opět osvobozují.
   
  54:57
  Kaštánkova rána končí v lapačce Lokajíčka.
   
  54:34
  Plzeň vyhazuje.
   
  54:09
  Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Dvořák – 2 min., hrubost).
   
  53:27
  Hosté mají výhodu...
   
  52:40
  Dělovku Vajnera z levého kruhu schytal neobratným obranným pokusem do lýtka zezadu Šťastný a šťastný z toho rozhodně není.
   
  52:10
  Hosté drželi kotouč za brankou Plzně u mantinelu bez známky chuti hrát, sudí přerušuje a hru vykazuje do středního pásma.
  Největší specialista na prodej tréninkových pomůcek na hokej – testy v praxi, videorecenze a detailní fotky produktů – www.x-trenink.cz.

  Vojtěch Honzík

  Branky a nahrávky: 18. Dvořák (Houdek, Hamšík), 29. Slanina (Malát, Kvasnička), 30. Soukup (Dáňa, Dvořák) – 8. Rouhu (Urban, Kaštánek), 26. Urban (Kaštánek), 37. Herčík (Kaplan, Urban), 39. Urban (Costa, Kaštánek), 60. Kaplan (Urban, Herčík)


  HC Škoda Plzeň: Lokajíček (Vondraš) – Houdek, Dolhý, Hamšík, Pánek, Pavlák, Vajner, Malák – Kvasnička, Kopic, Korčák, Dvořák, Slanina, Soukup, Malát, Ženíšek, Kuchárik, Dáňa.
  Trenér: Petr Vojan

  HC Dynamo Pardubice: Borovička (Kadlc) – Nedelka, Tvrdík, Chabada, Koudelka, Kaštánek – Štetka, Kalužík, Lichtag, Rouha, Herčík, Costa, Urban, Kloz, Novotný, Šťastný, Kaplan, Gromadzki.
  Trenér: Jiří Malinský

  Rozhodčí: Čáp, Šindel – Brejcha, Pešek