Kometa Brno – Vítkovice 2:1 (kon.) | Litvínov – Pardubice 0:1 (3:4 po s.n.) | Plzeň – Mladá Boleslav 1:2 (1:2 po s.n.)
Kladno – Motor ČB 2:1 (kon.) | Liberec – K. Vary 3:4 (0:1 po s.n.) | Mountfield HK – Sparta 3:2 (kon.)
Rytíři Kladno
2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Banes Motor České Budějovice
Úterý 18.10.2022, 18:00 • ČEZ stadion, Kladno • Tipsport extraliga • 12. kolo

Přeji krásný zbytek večera. (20:37:40)

Nejlepší hráči utkání: Adam Brodecki a Václav Karabáček.

Poslední třetina zápasu byla nejbojovnější. Dzierkals dostal hezkou přihrávku zpoza branky od Hanzla a srovnal skóre zápasu. Kvůli zdravotním problémům ale musel hostující branku opustit Hrachovina a vystřídal ho Strmeň. V tom samém čase došlo také k vyloučení hráče hostujících a Kladno využilo druhou přesilovou hru. Brodecki dal svůj první gól v sezoně a navýšil na 2:1. Budějovičtí ještě zkusili necelé tři minuty před koncem odvolat gólmana, ale i přes veliký tlak zůstalo skóre nezměněno.

59:52
    Puk je opět pryč z pásma.

59:40
    Vhazuje se v pásmu domácích.

59:33
    Bow vyrazil puk pouze před sebe a ještě nějakou chvíli trvalo, než ho odklidil do bezpečí.

59:00
    Puk je mimo obranné pásmo Kladna.

58:28
    Budějovice mají veliký tlak při hře šesti proti pěti.

57:54
    Šenkeřík pálil od modré, ale Bow chytá do své náruče a přerušuje hru.

57:13
    Puk letěl jen těšně kolem hostující branky.

57:08
    Budějovická branka zůstává prázdná.

57:08
    Oddechový čas pro tým Motor České Budějovice.

57:07
    Puk vyletěl na střídačku Kladna.

56:28
    Melka nejdříve střílel z mezikruží a poté ještě dorážel z levého kruhu. Obě jeho šance ale Strmeň pochytal.

55:22
    Oba týmy se snaží dostat do šancí, ale hra se přelévá ze strany na stranu. Ve větším tlaku jsou hosté.

Hrachovina odjíždí do kabiny.

53:40
    Pech vypálil z první z mezikruží, ale Bow opět chytá.

Anna Ardonová

Branky a nahrávky: 30. M. Procházka (Plekanec, Dotchin), 44. Brodecki (Plekanec, Dotchin) – 42. Dzierkals (Hanzl)

Rytíři Kladno: Bow (Stahl) – Dotchin (A), Slováček, Sotnieks, Ticháček, Cibulskis, Babka – Indrák, Plekanec (C), Zikmund (A) – Bláha, Filip, M. Procházka – Melka, Machač, Beran – Brodecki, Brož.
    Banes Motor České Budějovice: Hrachovina (43. Strmeň) – Štencel (A), Vráblík, Šenkeřík, Bindulis, L. Doudera, Kachyňa, Marcel – Čachotský, Pech (A), Gulaš (C) – Přikryl, Koláček, Doležal – Dzierkals, M. Toman, Tomeček – Strnad, Hanzl, Karabáček.

Rozhodčí: Hribik, Úlehla – Lučan, Hynek