Jihlava – Pardubice B 1:4 (kon.) | Vsetín – Slavia 2:5 (kon.) | Sokolov – Kolín 3:2 (po pr.)
Prostějov – Přerov 3:2 (kon.) | Litoměřice – Třebíč 2:1 (kon.) | Šumperk – Poruba 2011 1:6 (kon.)
Zlín – Frýdek-M. 3:2 (kon.)
konec
LHK Jestřábi Prostějov
3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
HC ZUBR Přerov
Sobota 14.01.2023, 17:00 • Zimní stadion Prostějov • Chance liga • 38. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  To je ode mne z tohoto utkání vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Napočtenou někdy příště! (19:30:38)
   
  Prostějov hlásí dohráno! V hanáckém derby poprvé v sezóně vítězí domácí výběr, Jestřábi přetlačili Přerov 3:2 a střídají své soupeře na pátém místě prvoligové tabulky. ZUBR dnes byl takřka celý zápas horším týmem, nad vodou ho držel jen výborný výkon Michala Postavy a domů se s prázdnou vrací zaslouženě.
   
  Konec zápasu.
   
  59:48
  Okálova zblokovaná střela se odrazila nad Pavelku a přistála za brankovištěm, pravděpodobně je konec!
   
  59:41
  Jestřábi vyhodili kotouč na zakázané uvolnění, pryž tentokrát prázdnou přerovskou klec minula jen o pár centimetrů! To je drama!
   
  59:16
  Vilém Burian od mantinelu minul opuštěnou svatyni, Přerov si bere kotouč zpět na své hole a ještě stále může vyrovnat!
   
  58:45
  Povedlo se to až nyní. Pavelka chytil Březinovu střelu a přerušil, hosté následně odvolávají gólmana! Postava míří na střídačku.
   
  58:30
  Přerovu se nedaří se dostat do útočného pásma, Postava tak zatím zůstává v brankovišti.
   
  58:05
  Oddechový čas pro tým HC ZUBR Přerov.
   
  58:05
  Hosté se nyní dostali do postavení mimo hru, další buly tak proběhne před domácí modrou.
   
  58:00
  Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny!
   
  57:51
  Domácí se dostali ke kotouči a obratem ho vyhodili ven ze své obranné zóny. Prostějov přežil velmi náročné oslabení, do konce zbývá jen pár desítek sekund.
   
  57:17
  Za Pavelkou to cinklo! Jakub Svoboda z kruhu mířil do vzdálenějšího horního rohu, trefil ale jen konstrukci! Ke gólu chyběly milimetry!
   
  56:40
  Domácí si v oslabení nepohlídali Černého, který se blýskl jedovatým projektilem z mezikruží! Pavelka si připisuje důležitý zákrok!
   
  56:22
  Okál se probojoval do útoku a poslal puk na modrou na volného Černého. Přerov se dostal dopředu, zakotvuje v útoku a zakládá sérii přihrávek.
   
  55:50
  Na ledovou plochu z hlediště létají lahve. Po šarvátce v rohu kluziště je za hrubost trestán pouze Jakub Illéš (PRO), a poměr sil na bojišti se tak vyrovná.
   
  55:49
  Krásná akce Jestřábů vedla k nebezpečnému zakončení Buriana z hranice brankoviště, ale Postava se včas stihl natáhnout k tyči a kotouč vykryl! Gólman drží hosty ve hře!
   
  55:02
  Veselého na hranici pásma odzbrojil Ševčík, ale jen na pár sekund. Domácí následně pronikli do útočného pásma a snaží se rozjet kombinaci.

  Vojtěch Martinek

  Branky a nahrávky: 2. Hašek (Jandus, Poledna), 34. Jiránek (Vlach, Valenta), 43. Staněk (Hašek, Maruna) – 37. Doležal (Dluhoš), 45. Kratochvil (Okál, Krisl)


  LHK Jestřábi Prostějov: Pavelka (J. Němeček) – Hamšík, Valenta, Malák, Bartko, Poledna, Pěnčík, Staněk – Jiránek (A), Vlach, Veselý – V. Burian, Ostřížek, Illéš – Slanina, Venkrbec (C), Jansa – Jandus, Hašek, Maruna.
  Trenér: Aleš Totter.

  HC ZUBR Přerov: Postava (Žurek) – Dluhoš, Chroboček, R. Černý, Gréč, Krisl (C), Ševčík – Březina, Pechanec, Jak. Svoboda – Doležal (A), F. Dvořák, Okál – Indrák, Kratochvil, Jan Svoboda – Goiš, Macuh, Fencl – Dobša.
  Trenér: Robert Svoboda.

  Rozhodčí: Koziol, Kubičík – Bezděk, Kučera.

  Diváci: 2 780