Zlín – Sokolov 5:0 (kon.) | Jihlava – Prostějov 3:6 (kon.) | Poruba 2011 – Litoměřice 1:3 (kon.)
Šumperk – Třebíč 3:2 (po pr.) | Kolín – Přerov 1:3 (kon.) | Pardubice B – Slavia 1:0 (1:0 po s.n.)
HC RT TORAX Poruba 2011
1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
HC Stadion Litoměřice
Středa 01.02.2023, 17:30 • RT TORAX ARENA, Ostrava • Chance liga • 44. kolo

Z dnešního večera to je vše. Děkuji za pozornost a v pátek 10. února při dohrávce 4. kola, se opět z RT TORAX ARENY přihlásíme.

Přeji příjemný zbytek dne! (20:03:28)

Střelecky vyrovnaná třetí třetina, ale produktivnější byl Stadion Litoměřice, když při jednom buly před Dolejšem bleskově pálil Ondřej Procházka. Hrála se pátá minuta třetího dějství. Dost času na srovnání, ale když už jej bylo pro RTTORAX málo, sáhl po hře bez gólmana a toho využil Filip Kuťák.
    Domácí si vytvořili velké gólové šance, ovšem Tomáš Král byl tentokrát velmi dobře připraven a držel vedení do poslední vteřiny.

Litoměřice si po čtyřech prohrách zažili výhru. Poruba hrála dobře, jen jí to drhlo v koncovce.

59:28
    Stadion má gólovou chuť! V závěru prověřil Dolejše Svoboda.
    58:58 Filip KUŤÁK - 1:3

58:58
    Litoměřice právě vstřelily branku!
    Domácí hledali cestu k vyrovnání až jim ujel FILIP KUŤÁK a dopravil puk do prázdné brány. Asistence: Marek Berka.

58:22
    Dolejš je na střídačce!

57:23
    Dva na jednoho jeli Válek s Koláčkem, Urbanec si ale poradil se situací skvěle a druhý jmenovaný neměl dost dlouhou hůl na zakončení.

56:12
    Trma vrma před Králem je zažehnána Gumanem, když puk zpod bruslí všech vytěsňuje za modrou čáru.

55:55
    Urbanec bojuje v pravém rohu útočné třetiny o kotouč, který se odražením dostává do hřiště na hůl Pšurného. Jeho blokuje Němec.

Dnešní utkání sleduje 982 diváků.

55:41
    Zakázané uvolnění Litoměřic.

54:50
    Válek se protáhl kolem Vachovce, ale v souboji u mantinelu vyhrává domácí forvard.

54:28
    Zakončení Gřeše má Král v lapačce.

53:50
    Dolejš si zajel za branku s rozehráním kotouče. Dostal tak tým rychle do útočné třetiny, kde Hrníčko s Pšurným neuspěli.

53:45
    Porubu zastavuje ofsajd. První toto provinění v utkání.

53:02

52:25
    Střondala je na konci série nahrávek. Snaha zakončit pod horní tyč končí v ochranné síti.

51:50
    Vachovec s Gřešem zaváží puk do útočné třetiny, jenže se tam RT TORAX moc dlouho neohřívá. Hru dostává do středního pásma Šedivý.

Gabriela Juříková

Branky a nahrávky: 27. Berisha (A. Sedlák, Střondala) – 15. Guman (Jícha, Válek), 45. Procházka (Kuťák), 59. Kuťák (Berka)

HC RT TORAX Poruba 2011: Dolejš (O. Bláha) – Urbanec (C), Voráček, Doudera, Lemcke, Klimíček, A. Sedlák – Gřeš, Vachovec (A), Dufek – Bernovský, Pšurný (A), Berisha – Christov, Střondala, Hrníčko – Lednický, Toman, Häring – Karafiát.
    Trenér: Jiří Režnar

HC Stadion Litoměřice: T. Král (Sklíba) – Jebavý (A), Hampl, Výtisk (C), Š. Němec, Holý (A), J. Šedivý, Černohorský – Procházka, Kuťák, P. Svoboda – Válek, Jícha, Guman – Ton, J. Koláček, Berka – Slavíček, M. Vitouch, Senčák.
    Trenér: Miroslav Přerost

Rozhodčí: Cabák, Skopal – Vašíček, Veselý