Kometa Brno – Sparta 5:2 (kon.) | K. Vary – Třinec 0:3 (kon.) | HC Litvínov – Vítkovice 3:2 (kon.)
Jihlava – Plzeň 7:4 (kon.)
konec
HC Dukla Jihlava
7:4 (0:1, 2:2, 5:1)
HC Škoda Plzeň
Pátek 13.01.2023, 18:15 • CZ LOKO Aréna, Jihlava • DHL extraliga juniorů • 39. kolo
Partner:
   
  Třetí třetina přinesla naději Dukly, když se dostala do šance při přesilovce pět na tři. Tu domácí využili po dvanácti vteřinách, když se prosadil bek Martin Matějíček. O chvíli později se domácí radovali znovu tentokrát po brance Matěje Kravce. Hosté však rychle snížili, když Dominik Soukup pálil mezi betony Maláče. Do prázdné klece se pak trefil Jakub Modl. Poté se však ještě v signalizované výhodě prosadil Matěj Kravec a ten tak potvrdil výhru Dukly. (20:39:49)
   
  Konec zápasu.
   
  60:00
  Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň:
  Adam Buzek – TH, nedovolený zásah do hlavy nebo krku.
   
  59:51
  Dukla právě vstřelila branku!
  Mezi dvoubrankové střelce se připisuje také MATĚJ KRAVEC, který propasoval puk mezi betony Lokajíčka. Asistence: Martin Matějíček a Josef Broš.
   
  59:38
  U zadního mantinelu hráči bojují o puk a do útoku se znovu dostávají domácí.
   
  58:56
  Dukla právě vstřelila branku!
  Domácí nakonec přeci jen využívají odkryté klece a výhru Dukly potvrzuje JAKUB MODL. Asistence: Daniel Pavelec a Adam Rauš.
   
  58:29
  Snaha o vyhození do prázdné klece končí icingem.
   
  58:15
  U mantinelu se vybojovali kotouč přeci jen hosté a stále se tak drží v útoku. Pálí hlava nehlava, ale zatím ne moc přesně.
   
  57:38
  Hosté zkoušejí odvolat gólmana a hrají tak v šesti.
   
  57:10
  Peš se snažil připravit jednoho hostujících hráčů zezadu do kotouč, nakonec se mu to nepovedlo.
   
  56:40
  Plzeň právě vstřelila branku!
  Tohle byla rychlá odpověď hostujícího celku. DOMINIK SOUKUP se dostal skoro z ostrého úhlu k dorážce a poslal puk mezi betony Maláče. Asistence: Josef Dáňa a Matěj Korčák.
   
  56:34
  Jihlava však stále nemá dost a i nadále se snaží držet v útoku.
   
  56:01
  Dukla právě vstřelila branku!
  Dukla odskakuje do dvoubrankového vedení. Souhra kapitána a asistenta se domácímu celku povedla a MATĚJ KRAVEC se mohl radovat po střele z kruhu. Asistence: Matěj Vovsík a Martin Matějíček.
   
  55:18
  Zdá se, že jihlavský útočník byl pouze otřesený poté, co se bouchl o led do hlavy.
   
  54:52
  Hosté hrají v plném počtu. Hra je ovšem znovu rychle přerušena, protože Báťa zůstává ležet na ledě a drží se za obličej.
   
  54:04
  Coufal nahrál na kruh Báťovi, který se snažil poslat puk do brány. Ten se odrazil od betonu Lokajíčka a hosté tak mohli vyhodit.
   
  53:39
  Domácí celek se stále drží v útočném pásmu a snaží se vymyslet další gólovou střelu.
   
  52:43
  Dukla právě vstřelila branku!
  MARTIN MATĚJÍČEK se dostal jako bek do šance a tvrdou střelou propálil vše, co měl před sebou. Dukla tak velice rychle využívá početní výhodu pět na tři. Asistence: Daniel Pavelec a Lukáš Číhal.
  Největší specialista na prodej tréninkových pomůcek na hokej – testy v praxi, videorecenze a detailní fotky produktů – www.x-trenink.cz.

  Natálie Poláčková


  Hledáme zpravodaje pro A-tým i mládež HC Dukla Jihlava. Více informací zde.

  Branky a nahrávky: 23. Rauš (Vovsík, Pavelec), 23. Coufal (Báťa, Klapica), 43. Coufal (Matějiček, Ludvík), 53. Matějíček (Pavelec, Číhal), 57. Kravec (Vovsík, Matějíček), 59. Modl (Pavelec, Rauš), 60. Kravec (Matějíček, Broš) – 6. Dvořák (Hodinář, Titlbach), 30. Soukup (Dáňa, Jánský), 36. Dvořák (Kubíček, Korčák), 57. Soukup (Dáňa, Korčák)


  HC Dukla Jihlava: Maláč (Pulda) – Ludvík, Topol, Matějíček, Číhal, Vovsík (C), Tomšík, Vandas – Kravec (A), Broš, Pavelec, Klapica, Modl, Rauš (A), Coufal, Peš, Báťa, Kudrna
  Trenér: Michal Broš

  HC Škoda Plzeň: Lokajíček (Jansa) – Kubíček, Skok, Hodinář, Buzek, Eichler, Jánský, Houdek – Benák, Korčák, Kreuzman, Dvořák, Pešek, Mazanec (A), Kučera, Kaiser, Titlbach, Borák, Dáňa (C)
  Trenér: Petr Vojan

  Rozhodčí: Čuňočka, Grygera – Kleprlík, Komínek