Zvolen – Prostějov 1:2 (kon.) | Vlci Žilina – Dubnica 2:3 (0:1 po s.n.) | Chomutov – Děčín 4:3 (kon.)
K. Vary – Litvínov 2:1 (kon.) | Slavia – Pardubice B 3:6 (kon.) | Vsetín – Osvětim 1:2 (1:2 po s.n.)
Znojmo – Tábor 6:1 (kon.) | Klatovy – Příbram 3:2 (po pr.) | Přerov – Frýdek-M. 4:1 (kon.)
Jastrzębie – Šumperk 7:4 (kon.) | Havířov – Sosnowiec 2:5 (kon.) | Nový Jičín – Opava 6:4 (kon.)
Havlíčkův Brod – SHKM Hodonín 7:4 (kon.) | Vyškov – Žďár n/S 4:2 (kon.) | Humenné – Michalovce 2:3 (kon.)
Spišská N. Ves – Liptovský Mikuláš 3:2 (2:1 po s.n.) | MOSTEČTÍ LVI – Ústí n/L 5:6 (po pr.) | Olomouc – Kometa Brno 0:2 (kon.)
Nitra – Jihlava 4:2 (kon.)
konec
Piráti Chomutov
4:3 (0:1, 1:1, 3:1)
HC Děčín
Úterý 06.09.2022, 17:30 • ROCKNET ARÉNA • Přípravné zápasy
Partner:
   
  S konstatováním, že v ROCKNET ARÉNĚ je znovu veselo, se loučím a přeji vám příjemný zbytek dne. (19:41:16)
   
  Čtyřicet minut to vypadalo, že dobře hrající Děčín střetnutí ovládne. Jenomže Chomutov v poslední části zabral a Jaroslav Kůs otočil stav na stranu favorita. Ovšem trenéři Pirátů asi nebudou s výkonem spokojeni, protože domácím hráčům dnes vůbec nešly nohy.
   
  Konec zápasu.
   
  59:38
  Od levého mantinelu hledal Michal Trávníček před branku najíždějícího spoluhráče. Jenomže trefil nohu obránce a Miroslav Hanuljak posouvá puk k zadnímu mantinelu.
   
  58:44
  Piráti právě vstřelili branku!
  Dámy a pánové, favorit se v poslední dvacetiminutovce probral a otáčí stav zápasu na svou stranu! Na levém kruhu se ocitl najetý JAROSLAV KŮS, který přesnou ránou posílá Piráty poprvé do vedení. Děčín ještě reaguje oddechovým časem! Asistence: Ondřej Príhoda a Jakub Váchal.
   
  57:23
  Do levého horního rohu mířil od modré čáry Dominik Ferbas, jehož snažení zastavil hostující brankář. Ten chtěl hru přerušit, avšak spoluhráč mu černou gumu sebral.
   
  56:47
  Zpoza branky se snažil vyjet Tomáš Nezbeda, na něhož před brankou číhal Tomáš Koblížek. Děčín pokračoval v akci a střelu z pravé strany zastavil Miroslav Hanuljak.
   
  55:58
  Piráti právě vstřelili branku!
  Chomutov využívá početní výhodu a vstřelená branka jde především za Viktorem Hüblem. Po nepřesné střele mohl zkušený matador mířit do odkryté branky, ale rozhlédl se a přihrál mezi kruhy. ERIK MEŽNAR po ledě pak zamířil ke vzdálenější tyči – 3:3. Asistence: Viktor Hübl a Jakub Chrpa.
   
  55:03
  Až moc netrpělivý byl Roman Chlouba, který Jaroslavu Kůsovi přejel dříve do pásma. Pro ofsajd jsou Piráti vykázáni do středního pásma.
   
  54:31
  Od modré čáry se napřáhl Vít Seemann, na jehož pokus Ondřej Skokan dobře viděl, a tak schoval černou gumu do lapačky.
   
  54:08
  Vyloučení v týmu HC Děčín:
  Adam Charvát – 2 min., držení.
   
  53:21
  Chomutovští se snaží kombinovat, ovšem nemohou se dostat přes střední pásmo. Děčín už se spíše soustředí na bránění a čeká na chyby soupeře.
   
  Dnešní utkání sleduje 1 021 diváků.
   
  51:53
  Neskutečné ruce Milana Kostourka! Chomutovský šikula si obloučkem zvedl puk kolem obránce a už byl mezi kruhy. Jeho zakončení ze vzduchu zastavila až pravá tyčka!
   
  51:25
  Souboj Chlouba – Skokan znovu vyhrál hostující brankář. Chomutovský útočník se gólmana snažil nachytat z velkého úhlu, ale Skokan byl natlačený na tyči.
   
  50:09
  Ihned po vhazování vystřelil Roman Chlouba, do jehož pokusu vložil hůl ještě soupeř. Puk tak postupoval na branku pomaleji a Ondřej Skokan byl znovu připravený.
   
  49:39
  Z levého kruhu vyslal nepříjemný pokus Pavel Zajan, jehož nažení domácí brankář vyrazil mezi kruhy. Atakovaný Tomáš Nezbeda pak černou gumu netrefil.
   
  48:55
  Přihrávku do tandemu převzal František Mála, který golfákem zamířil do hostujícího brankáře. Bude se tak vhazovat vpravo od děčínské svatyně.
   
  48:40
  Vyrovnávací trefu měl na hokejce Erik Mežnar, který se nacházel na hranici brankoviště. Ovšem z blízka nepřekonal skvěle chytajícího hostujícího gólmana.

  Michal Luxa

  Branky a nahrávky: 30. Mežnar (Kostourek, Mála), 48. Chrpa (Chlouba, Hübl), 56. Mežnar (Hübl, Chrpa), 59. Kůs (Príhoda, Váchal) – 11. D. Tůma (Faigl, Brož), 33. T. Nezbeda (L. Nezbeda), 42. L. Nezbeda


  Piráti Chomutov: Hanuljak (Běhula) – Seemann, Pavlát, Ferbas, Havel, Petrásek, Váchal – Príhoda, Hübl, Chrpa – Chlouba, Kůs (C), Koblížek – Mála, Mežnar, Kostourek – Černý.
  Trenér: Kamil Koláček

  HC Děčín: Skokan (Lavinger) – Brož, Charvát, Loukota, Kučera, Starý, Košař – D. Tůma, Faigl, Trávníček (C), L. Nezbeda, T. Nezbeda, Zajan, Fojt, J. Tůma, Kuchynka.
  Trenér: Tomáš Mareš

  Rozhodčí: Hlinka – Coubal, Hrubý

  Diváci: 1 021