Vítkovice – Sparta 3:4 (kon.) | K. Vary – Plzeň 3:1 (kon.) | Kometa Brno – Třinec 5:1 (kon.)
Kladno – Litvínov 5:2 (kon.) | Liberec – Mladá Boleslav 4:3 (po pr.) | Pardubice – Olomouc 4:1 (kon.)
HC Oceláři Třinec
5:0 (0:0, 3:0, 2:0)
Berani Zlín
Pátek 03.02.2023, 17:30 • Werk arena, Třinec • Extraliga dorostu - o pořadí v play-off • 15. kolo

To je od nás pro dnešek z WERK ARENY vše. Děkujeme za pozornost a přejeme hezký víkend. Od klávesnice vás zdraví Rostislav Niedoba. (19:31:32)

V podobném duchu se nesla i poslední třetina. Oceláři už prakticky jen útočili a dokázali ještě navýšit skóre. Ve 44. minutě se prosadil Matěj Weiss.

To už hrálo na ledě skutečně jen jedno mužstvo a třinečtí si hráli se soupeřem jako kočka s myší. Na konečných 5:0 upravil skóre v závěru v přesilovce Marek Čmiel ranou od modré čáry.

58:29
    Třinec právě vstřelil branku!
    Domácí přesilovku nakonec využívají a kompletují v síti Beranů nepopulárního “bůra”. Od modré čáry propálli vše co mu stálo v cestě Marek ČMIEL.
    Asistence: Zelinski, Švančara

58:01
    Ze třetí třetiny a patrně i z dnešního duelu zbývá odkrojit poslední dvě minuty,

57:50
    Berani se v tomto oslabení statečně drží. Ocelářům se nedaří usadit v útočném pásmu.

56:34
    Třinečtí si v závěru utkání zahrají ještě přesilovku. Jan Uřičář dostává menší trest za krosček.

55:58
    Kdyby se v hokeji počítala procenta držení puku jako při fotbale, byli by Oceláři v této pasáži hry někde na 80 procentech.

54:28
    Oceláři tvoří hru, hosté vytahují puky jen do středního pásma.

53:32
    Opravdu se hraje už jen na polovině hostujícího celku.

52:24
    Třinečtí jsou v situaci, kdy by mohli zbytek zápasu odklouzat. Místo toho ale stále napadají rozehrávku Beranů a snaží se přidat další gól.

52:03
    Icing Beranů. Ti už s útočnou hrou zřejmě pro dnešek skončili.

51:27
    Další kličkovanou předvedl Matěj Kubiesa. Zlínského beka ošálil, vystřelil, ale minul branku.

49:48
    Domácí útočník Tobias Sajdok se nádherně prokličkoval na střed útočného pásma až k zakončení, Uherka jeho pokus zneškodnil. Hezká individuální akce.

49:15
    Zákrok pro Uherka, hra je přerušena.

48:55
    Domácí Jan Hrček se ocitl před brankou, dostal přihrávku, avšak hostující obrana ho dokázala obrat o kotouč.

47:44
    Třinečtí se dostali do přečíslení tři na dva, ale nezakombinovali dobře.

47:08
    Útočná snaha Zlína končí znovu v ofsajdové pozici.

Rostislav Niedoba

Branky a nahrávky: 24. Rybnikár (Hebar), 27. Holub (Blaha, Pohludka), 36. Švančara (Byrtus, Kubiesa), 44. Weiss (Rybnikár, Holub), 59. Čmiel (Zelinski, Švačara)

HC Oceláři Třinec: Milota (Skácel) – Čmie (A)l, Dravecký, Mrtka, Byrtus, Holub (A), Zelinski – Hebar, Švačara, Pohludka (C), Weiss, Urbánek, Sajdok, Mikula, Blaha, Rybnikár, Kubiesa, Hrček
    Trenér: Pavel Benek

Berani Zlín: Uherek (Kowalczyk) – Uřičář, Mořskovský, Řimák, Řezníček, Lukaštík (A), Schmied, Kotala – Heš (A), Kos, Valášek, Pečner, Holba, Pěšák, Vaculík, Klimek (C), Nesrsta, Matula
    Trenér: Lubomír Vosátko

Rozhodčí: Janda – Rychlý, Bubela