Prostějov – Vyškov 0:0 (16:30) | Sparta B – Příbram 0:0 (17:00) | Táborsko – Žižkov 0:0 (17:00)
Dukla Praha – Opava 0:0 (17:00) | Olomouc B – Kroměříž 0:0 (17:00) | Chrudim – Varnsdorf 0:0 (17:00)
Vlašim – Líšeň 0:0 (18:00) | Brno – Jihlava 0:0 (18:00)
před zápasem
AC Sparta Praha B
0:0 (-:-)
FK Příbram
Středa 17.04.2024, 17:00 • Viktoria Žižkov, Praha 3 • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA • 23. kolo
Vsaďte si
Videopřenos
   
  Dnešní soupeře povedou začínající hlavní trenéři, kteří předtím sbírali zkušenosti v rolích asistentů. Bývalý obránce Luboš Loučka i útočník Roman Bednář jsou stejně staří (41) a oba v minulosti kopali za Spartu, ovšem v jejím kádru se minuli. (18:43:45)
   
  Příbram porazila sparťanské béčko jak v obou loňských zápasech (3:0 a 1:0), tak i na podzim doma 2:1, kdy vítězný gól vsítil až v nastaveném čase Matoušek.
   
  FK Příbram
  Hosté od Litavky jsou kvůli dvoubodovému disciplinárnímu odečtu za nesplácení dlujů jen o jednu příčku a jeden bod před béčkem Sparty, potkávají se tedy celky, které dělí střed tabulky.
  Příbramští třikrát za sebou na svém hřišti prohráli 0:1, naopak z Kroměříže a překvapivě i z pražské Julisky přivezli tři body. Na trendu větších úspěchů venku nebo doma se nic nezměnilo ani po nedávné trenérské změně, kdy místo Karla Krejčího nastoupil Roman Bednář. Venkovní vítězný hattrick by zelenočerní rádi dotáhli i na Žižkově.
  S šesti brankami vede tabulku příbramských střelců letní posila z Brna Jakub Nečas.
   
  AC Sparta Praha B
  Rezerva mistrovského klubu klesla na konci podzimu na úplné dno tabulky, od listopadu ale nastal radikální obrat a šest vítězství ze sedmi zápasů posunulo béčko Sparty do horní poloviny tabulky. V posledním domácím zápase přestřílelo aspiranta postupu Vyškov 5:3.
  V sobotu však svěřenci Luboše Loučky podlehli 2:3 Opavě, která tak aspoň částečně oplatila pohárovou porážku se sparťanským áčkem. Uvidíme, jestli se uprostřed týdne dočká v domácím působišti na Žižkově posil z prvoligového kádru.
  Nejlepším střelcem je se 7 góly stále Tomáš Schánělec, který v zimě odešel hostovat do Zlína. Na hrotu útoku ho zatím úspěšně nahrazuje Radek Šiler z pražské Admiry, jenž se v šesti zápasech trefil čtyřikrát.
  V trestu za žluté karty je obránce Dalibor Večerka.
   
  Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.
   
   

  Karel Jedlička


  Hledáme zpravodaje pro tým FK Příbram. Více informací zde.

  Branky:


  AC Sparta Praha B:
  Trenér: Loučka

  FK Příbram:
  Trenér: Bednář

  Rozhodčí: Starý – Dobrovolný, Černoevič
  thejrc.org