2:1
3:6
6:3
6:3
Videli sme fantastický zápas medzi Kovalíkom a Džumhurom v semifinále na turnaji v Belehrade, ktorý trval takmer dve a pol hodiny. Kovalík bol v prvom sete lepším tenistom a Džumhurovi zobral podanie dvakrát, pričom svoje stratil iba raz, preto v ňom uspel výsledkom 6:3. Ale v druhom sete si Kovalík prehral podanie ako prvý a nikto iný už nedokázal do konca setu zobrať súperovi podanie, aj keď Džumhur aj Kovalík mali k dispozícii množstvo brejkbalov. Džumhur tak poslal zápas do rozhodujúceho setu, v ktorom zobral hneď na začiatku Kovalíkovi podanie, ale ten ešte zabojoval a zobral si ho späť. Lenže ku koncu mu predsa len došli sily a od stavu 2:3 nevyhral ani jeden gem, takže z postupu do finále sa môže tešiť Damir Džumhur. Napriek tomu Jozef Kovalík predviedol v každom zápase na turnaji kvalitný výkon a len kúsok ho delil od postupu do finále. Dnes žiaľ svoje šance nevyužil, ale aj tak je semifinále jeho najlepším výsledkom v sezóne. Ja vám ďakujem za pozornosť a teším sa na vás pri sledovaní slovenských tenistov niekedy nabudúce!