6:4
6:79
2:4
skreč 1
Dalibor Svrčina (226.) postoupil při své letošní halové premiéře v italské Andrii do challengerového osmifinále. Favorizovaný Mattia Bellucci (155.) mu utkání po 2 hodinách a 39 minutách za stavu 4:6, 7:6(9), 4:2 a 40:0 z pohledu Čecha skrečoval. Ostravský rodák byl přitom velmi blízko vyřazení. Ve druhém setu musel dotahovat manko brejku a ve zkrácené hře odvracet rovnou tři mečboly. V rozhodujícím dějství Svrčina rychle prohrával 0:2, třemi hrami v řadě ale skóre otočil. Domácí tenista se posléze nechal ošetřit, po sérii deseti prohraných výměn v řadě ale zápas vzdal. V dalším kole může Svrčina narazit na krajana Tomáše Macháče. Ten vstoupí do turnaje zítřejším zápasem s Italem Cobollim.
0:2
3:6
2:6
Andrew Paulson (368.) zvládl na halovém challengeru v Andrii souboj dvou úspěšných kvalifikantů a postoupil po výhře 6:3 a 6:2 nad Mathysem Erhardem (360.) z Francie do osmifinále. Český favorit vstoupil do zápasu ztraceným podáním, po zbytek duelu už ale na příjmu "loupil" pouze on. V obou dějstvích připravil jednadvacetiletý Paulson stejně starého protivníka o podání dvakrát a v poklidu si dokráčel pro pohodlné vítězství.
2:0
6:4
6:4
David Poljak (442.) dostal po nezdaru v kvalifikaci na halovém challengeru v Andrii druhou šanci, když se dostal do hlavní soutěže jako náhradník. Silně favorizovaného Michaila Kukuškina (223.) z Kazachstánu ale nezaskočil. S bývalým 39. tenistou světa prohrál za hodinu a 26 minut dvakrát 4:6. Kuriózní druhý set nabídl do stavu 3:3 šest ztracených servisů v řadě. Poté se Poljakovi podařilo na podání otočit stav z 0:40 a jít konečně do vedení, jenže zbylé tři hry ukořistil zkušený Kukuškin.
WTA Montevideo (Antuka)
0:2
3:6
2:6
Utkání prvního kola turnaje v uruguayském Montevideu vyhrává patnáctiletá Češka Brenda Fruhvirtová v poměru 6:3, 6:2! Zápas trval něco přes hodinu a Fruhvirtová dokázala dokonale využít špatně servírující soupeřky, která si zapsala v zápase i plno nevynucených chyb. V dalším kole se utká s šestou nasazenou Ukrajinkou Katerynou Baindlovou, se kterou se doposud na dvorci ještě v soutěžním zápase nepotkala.

Brejkboly: 2/4 – 6/7

Děkujeme za pozornost, přejeme hezký zbytek úterý.
Challenger Jokkaiči (Tvrdý povrch)
0:2
2:6
4:6
Zdeněk Kolář se na japonském turné dál výsledkově trápí a vypadává v prvním kole. Dnes měl ovšem velmi těžkého soupeře, třetí nasazený Josuke Watanuki navázal na nedělní titul z Kóbe a na svém podání prakticky nedal Kolářovi celý zápas šanci. Dovolil mu jen jediný brejkbol, zatímco sám si jich vypracoval hned deset. V první sadě měl domácí hráč výraznější převahu, ta druhá byla vyrovnanější s výbornými momenty na obou stranách, jediný a klíčový brejk přišel za stavu 4:4 v Kolářův neprospěch.
Český tenista vypadává v prvním kole na šestnáctém z dvaceti turnajů od úspěšného Roland Garros.