0:2
1:6
3:6
Zcela nově složená česká dvojice Lucie Hradecká, Kristýna Plíšková si bez větší námahy vybojovala postup do čtvrtfinále turnaje WTA v Praze. Sesterskému duu z Německa nedovolily více jak čtyři hry.

Hned úvod zápasu napověděl. Tayisiya Mordergerová ztratila své podání v prvním gemu dnešního duelu, Češky bezpečně brejk potvrdily. Náskok Hradecké s Plíškovou se ještě zvětšil po dalších úspěších na returnu a první sada šla jasně na stranu domácího páru 6:1.

Ve druhém setu sice Češky odskočily do vedení 3:1, ale poté ztratila podání také Kristýna Plíšková a německá dvojčata okamžitě srovnala krok. V závěru už ale zkušenější české tenistky tahaly za delší konec a bezpečně si postily postup.
0:2
5:7
2:6
Cornelia Listerová s Renatou Voráčovou postupují po vítězství ve dvou setech nad dvojicí Fruhvirtová, Viďmanová do čtvrtfinále turnaje WTA v Praze.

Úvod zápasu sice patřil mladičkým Češkám, ale při vedení 3:1 přišla hned šest brejků v řadě. Fruhvirtová s Viďmanovou neproměnily setbol a tak výrazně zkušenější pár dokázal srovnat krok a v samém závěru také strhnout vedení na svou stranu a první setbol využít.

Druhý set už byl téměř v režii Listerové s Voráčovou. Oba zkušené tenistky si ani jednou svůj servis neprohrály, naopak Fruhvirtová i Viďmanová o své podání jednou přišly a o postupujících bylo rozhodnuto.
WTA Praha (Tvrdý povrch)
2:0
6:2
7:5
Z tohoto zápasu je to vše. Děkujeme za pozornost, na viděnou.
0:2
4:6
3:6
Barbora Krejčíková slaví na domácím turnaji v Praze postup do druhého kola. Rumunku Patricii Marii Tigovou porazila ve dvou setech 6:4 a 6:3.

První set se vyvíjel jednoznačně, během prvních patnácti minut získala česká hráčka vedení 5:1. Jenže pak Rumunka zabrala a třemi získanými gemy v řadě sadu ještě pořádně zdramatizovala. Brněnská rodačka ale podruhé v řadě na podání nezaváhala a úvodní dějství ukončila čistou hrou.

Rovněž ve druhém setu získala úvodní brejk Barbora. Rumunka ale zabojovala a srovnala na 2:2, jenže brejk nedokázala potvrdit. Bára získala servis soupeřky i za stavu 4:2 a ačkoli na podání posléze zaváhala, tak třetím získaným gemem na příjmu v řadě dovedla střetnutí do vítězného konce.

Ve druhém kole se Barbora Krejčíková utká se světovou dvojkou Simonou Halepovou.

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
2:0
7:63
6:1
Sara Sorribesová-Tormová vyřadila v prvním kole na turnaji v Praze nasazenou sedmičku a nejvýše postavenou domácí hráčku Barboru Strýcovou po setech 7:6 a 6:1.

První set bude mít Bára v hlavě asi ještě dlouho. Vypadalo to že ho získá s velkým přehledem, protože vedla už 5:0. Jenže Španělka od šesté hry začala hrát o poznání lépe, především do defenzivy, zatímco její soupeřka dělala více a více chyb. Výsledkem bylo neuvěřitelných šest získaných gemů v řadě. Strýcová ještě dotáhla hru do zkrácené hry, v ní však uhrála pouhé tři body.

Ve druhém dějství Sara pokračovala v parádní hře, kterou nastolila od druhé poloviny prvního setu. Sokyni nepustila vůbec k ničemu, neplatily na ni kraťasy, ani náběhy k síti. Třiadvacetiletá hráčka ze Španělska dovolila favoritce uhrát jediný gem a po zásluze tak postoupila do druhého kola, v němž se utká vítězkou duelu Siegemundová-Abdelazízová.