2:1
2:6
6:4
6:4
Videli sme skvelé štvrťfinále medzi Kovalíkom a Bagnisom, po ktorom sa môže tešiť náš tenista z vôbec prvého víťazstva v kariére nad týmto súperom. To dosiahol až vo štvrtom vzájomnom zápase a nerodilo sa vôbec ľahko. Prvý set Kovalíkovi napriek dobrému vstupu nevyšiel a prehral ho jednoznačne 2:6. Rozhodujúci momentom bol nepotvrdený brejk a tiež nevyužité dva brejkbaly za stavu 2:2, pretože odvtedy bol na kurte iba Bagnis. Druhý set však dokázal Kovalík brejknúť ako prvý, čo následne potvrdil a Bagnisovi zobral podanie ešte druhýkrát. Za stavu 5:2 začalo pršať, takže sa zápas dohrával po dlhej pauze. Argentínsky tenista si síce zobral jedno stratené podanie späť, ale Kovalík už druhú šancu na zisk setu využil a poslal zápas do rozhodujúceho setu. V ňom ako prvý dokázal zobrať súperovi podanie Bagnis, ale brejk nedokázal potvrdiť a Kovalík sa vrátil do zápasu. O všetkom nakoniec rozhodlo stratené podanie v predposlednej hre, ktoré zobral Bagnisovi slovenský tenista. V poslednom geme musel Kovalík odvrátiť aj jeden brejkbal, ale nakoniec využil hneď prvý mečbal a teší sa z fantastického úspechu, ktorým je postup do semifinále! V ňom sa stretne s nebezpečným tenistom z Bosny a Hercegoviny Damirom Dzumhurom. Ja vám dnes ďakujem za pozornosť a prajem ešte príjemný večer!