2:1
2:6
6:1
7:5
Je dobojováno! Karolína Plíšková dnes předvedla velice bojovný výkon, jenomže na světovou jedničku to přesto o vlásek nestačilo. Česká hráčka zvládla první sadu poměrem 6:2, avšak tu druhou prohrála 1:6. První brejk třetího setu zaznamenala právě Karolína Plíšková, která dokonce vedla už 5:3, jenomže utkání nedokázala dovést do vítězného konce, což mělo fatální následky. Ashleigh Bartyová v desáté hře na pátý pokus připravila soupeřku o podání a poté využila lepší psychické rozpoložení a vyhrála 7:5.
2:1
6:74
7:5
6:2
Černý pátek českých tenistek nerozsvítila ani Petra Kvitová, která zahodila dva mečboly a po nesmírně dlouhém boji podlehla potřetí v řadě Elině Svitolinové.
Zápas přinesl několik zvratů, ale ten rozhodující předvedla Ukrajinka, která za stavu 6:7 a 2:5 odvracela mečbol. Poté prolomila podání Kvitové, s dalším mečbolem se vypořádala za stavu 4:5, znovu Petru brejkla a při svém podání odvrátila další dva brejkboly a set dopodávala.
Vraťme se na začátek zápasu – Svitolinová začala lépe, vedla 2:0, ale Kvitová se dvěma brejky dostala do lepší pozice. Jenže v koncovce se zalekla a místo dopodávání setu ho pustila do tie-breaku, v němž byla lepší hráčkou a zvítězila 7:4.
Kvitová měla výborný nástup do druhé sady, vypracovala si vedení 5:2 a mečbol, jenže pak se její hra úplně sesypala. Houževnaté a skvěle se bránící Ukrajince pomáhala velkou porcí nevynucených chyb, kterých spáchala téměř padesát. Rozhodující sada už byla jasnou záležitostí bojovné Svitolinové, Kvitová ještě vykřesala jiskřičku naděje, když odvrátila dva mečboly a snížila na 2:5, ale to bylo z její strany vše.
Rodačka z Fulneku neobhájila titul a po týdnu znovu opustí elitní světovou desítku.