WTA Řím (Antuka)
2:0
6:2
6:3
Karolína Plíšková ovládla zápas druhého kola poměrem 6:2 a 6:3 a může se tak radovat z postupu. Česká hráčka předvedla v prvním setu obrat z 1:2 na 6:2 a dařilo se jí také v průběhu druhé sady. V ní dokonce odskočila do vedení 4:1, jenomže si zápas poměrně zbytečně zkomplikovala a dvakrát přišla o podání. Utkání přesto dokázala ukončit stylově, a sice brejkem. Karolína Plíšková dnes těžila z vynikajícího returnu, který se nejednou proměnil ve vítězný. Postupem času česká hráčka kupila hodně chyb a i jí samotné se určitě ulevilo, že je po zápase.
2:1
6:4
3:6
6:4
Z tohoto utkání je to vše. Děkujeme za pozornost a u dalších tenisových přenosů zase někdy na viděnou.
0:2
1:6
4:6
Barbora Krejčíková dnes získává svůj životní skalp! Poprvé v kariéře poráží členku elitní světové desítky – pátou tenistku žebříčku Sofii Keninovou.
Americká reprezentantka dnes rozhodně nepodala výkon hodný nejužší světové špičky a proti skvěle hrající Krejčíkové měla jen občasné záblesky, které v koncovkách gemů jen výjimečně dokázala proměňovat. Krejčíková výborně podávala, při brejkbolech jako by vždy přeřadila na vyšší rychlost a vlastně jedinkrát dovolila soupeřce pomýšlet na zvrat, když ji nechala z 4:1 snížit na 4:3 ve druhém setu. Oproti šampionce loňského Australian Open a finalistce Roland Garros vyrobila česká tenistka ani ne polovinu nevynucených chyb.
V osmifinále Krejčíkovou bude čekat další grandslamová šampionka či finalistka – vítězka duelu mezi Igou Świątkovou a Madison Keysovou.