1:2
5:7
6:3
5:7
Marie Bouzková (52.) nedopodávala na podniku WTA 500 v americkém San José zápas proti Aně Konjuhové (116.) z Chorvatska a zaznamenala už čtvrtou porážku v řadě. Češka doplatila v souboji dvou třiadvacetiletých tenistek zejména na koncovky setů, když padla po 2 hodinách a 41 minutách 5:7, 6:3 a 5:7. Ve třetí sadě prohrávala pražská rodačka 0:3 a čelila třem brejkbolům, přesto zvládla pěti hrami stav otočit na 5:3 a zdálo se, že je na koni. Pak ale rozehrála novou sérii vyhraných gemů pro změnu bývalá světová dvacítka Konjuhová, jež zakončila dramatický duel na příjmu třetím proměněným mečbolem.
0:2
6:74
2:6
V českém derby držitelů divokých karet uspěl Dalibor Svrčina, mladší i žebříčkově níže postavený z obou hráčů, ovšem v poslední době s daleko lepší formou.
V úvodní sadě dvakrát prolomil Forejtkovo podání, ale nedokázal set doservírovat a urval ho až v tie-breaku, kdy mu stačil jediný setbol na 7:4.
Oba hráči předváděli pohledný tenis s častými náběhy k síti, Dalibor Svrčina se ve druhé sadě dostal do vedení 4:0 a Forejtkovo povstání mělo jen krátký úspěch, když plzeňský rodák snížil na 2:4 a disponoval brejkbolem. V koncovce však urval jen jeden fiftýn a po další ztrátě podání prohrál sadu 2:6.
0:0
0:0
skreč 1
Nedávná autonehoda Jiřího Veselého se zřejmě podepsala na dnešním rozhodnutí. Český tenista nenastoupí do turnaje v Liberci. Soupeřem Maleka Džazírího by měl být neúspěšný kvalifikant David Vega Hernandez.
2:1
6:4
3:6
6:1
Jiří Lehečka poté, co si zahrál na dvou posledních challengerech finále, z toho jedno úspěšně, vypadává na domácím turnaji v Liberci paradoxně už v prvním kole. V tom nestačil devatenáctiletý Čech překvapivě na Alexandera Ritscharda, Američana ze čtvrté stovky světového žebříčku, s nímž prohrál po setech 4:6, 6:3 a 1:6. Duel byl ve druhém dějství za stavu 2:3 z pohledu Lehečky přerušen kvůli dešti. Po návratu na kurt mladoboleslavský rodák uhrál čtyři gemy a dva brejky v řadě a zdálo se, že je na koni. Pak se ale karty úplně obrátily a nakonec byl Lehečka rád, že nevyfasoval kanára.
2:0
7:5
6:0
Daniel Siniakov bude i nadále čekat na své první challengerové vítězství v hlavní soutěži. Milojević se ve druhém kole libereckého turnaje utká s dalším českým tenistou Tomášem Macháčem.
2:1
3:6
6:3
6:3
Tomáš Macháč otočil na libereckém Svijany Open duel úvodního kola a porazil Francouze Enza Couacauda 3:6, 6:3 a 6:3. Předloňský semifinalista, jenž je na akci sedmým nejvýše nasazeným účastníkem, promarnil v úvodním setu vedení 3:1, když prohrál pět gemů v řadě. Od druhého setu ale Macháč svou hru zpřesnil a přeci jen potvrdil pod Ještědem roli výrazného papírového favorita. Zápas završil čistou hrou na returnu a může se těšit na osmifinálový souboj se Srbem Milojevičem.
2:0
6:2
6:0
To je ode mě vše. Přeji hezký zbytek večera.
WTA Kluž (Krytý tvrdý povrch)
0:2
4:6
2:6
Slovenské derby je úspešne za nami. ďalej postupuje 99. hráčka sveta, a to Anna Karolína Schmiedlová, ktorá vyprevadila Viktóriu Kužmovú z kurtu za ani nie 1,5 hodiny. To je odo mňa dnes všetko, ďakujem vám za pozornosť.
0:2
1:6
1:6
Kristína Kučová zvíťazila v zápase prvého kola turnaja v Kluži hladko 6:1 6:1.
Kučová bola počas celého zápasu lepšou hráčkou. Robila menej chýb a lepšie si vedela poradiť pri ťažších momentoch.
Kučová tak zaslúžene postupuje do druhého kola, kde sa stretne s víťazkou duelu Friedsamová-Barová.
0:2
4:6
4:6
Je za námi první kolo turnaje WTA v Kluži. Kristýna Plíšková porazila Italku Martinu Trevisanovou na sety 6-4, 6-4. V první části prvního setu byla jasně dominantní Češka, avšak soupeřka udělala comeback a Plíškovou potrápila. V druhém setu už byly síly vyrovnanější. Vedla hlavně Italka, ale nakonec se Plíškové podařilo světovou stovku udolat. Ve druhém kole narazí česká tenistka na Polku Katarzynu Kawaovou. Polská tenistka je 182. v žebříčku a dnes porazila svou soupeřku, domácí hráčku, Brianu Szabovou 6-2 a 61 na sety.
Já se s Vámi loučím a u nějakého dalšího tenisového onlajnu opět na počtenou.