WTA Lucemburk (Krytý tvrdý povrch)
2:0
6:3
6:1
Marie Bouzková (84.) porazila 6:3 a 6:1 Greetje Minnenovou (78.) z Belgie a postoupila na halovém turnaji WTA 250 v Lucemburku do čtvrtfinále. Česká tenistka odvrátila v utkání všech šest brejkbolů, zatímco sama protivnici připravila o servis hned ve čtyřech případech. O osudu prvního setu rozhodl jediný brejk ze čtvrtého gemu. Druhé dějství už poté pražská rodačka zcela ovládla, když skvěle mixovala údery a střádala jen minimum chyb. O semifinále si Bouzková zahraje poprvé v kariéře proti Claře Tausonové (70.) z Dánska.
WTA Portorož (Tvrdý povrch)
0:2
5:7
2:6
Česká tenistka Tereza Martincová podlehla soupeřce Soraně Cirsteaové po nevydařených 2 setech. V první set to vypadalo, že si Češka poradí, ale nakonec se do lepšího tempa dostala Rumunka a utkání ovládla, což posouvá i dále v turnaji.
0:2
1:6
1:6
Zdeněk Kolář deklasoval britského tenistu Jaye Clarkea, kterému nedal od začátku do konce sebemenší šanci. Kolář byl lepší ve všech směrech, ve výměnách diktoval tempo, jen výjimečně kazil a soupeři nedovolil ani chviličku pomýšlet na nějaký obrat. V prvním setu měl sice Clarke tři brejkboly, ale ve druhém už mu Kolář nedopřál ani jedinou příležitost.
Ve čtvrtfinále narazí český tenista na šťastného poraženého z kvalifikace Jespera De Jonga.
Challenger Rennes (Krytý tvrdý povrch)
2:0
7:69
6:1
Tomáš Macháč (143.) vypadl na halovém challengeru ve francouzském Rennes v osmifinále. V tom dvacetiletý Čech nestačil na rozjetého Matse Morainga (193.), jenž minulý týden ovládl antukový challenger v rakouském Tullnu. Levoruký Němec nenabídl Macháčovi za celé utkání ani jeden brejkbol a zvítězil 7:6(9) a 6:1. Macháč odvrátil za stavu 5:5 v prvním setu na podání stav 0:40 a vynutil si zkrácenou hru, v níž měl po třech přečkaných setbolech soupeře sám dvě možnosti dějství ukončit. Drama ale nakonec urval poměrem 11:9 Moraing. Druhý set už byl zcela v režii německého tenisty. Tomu šlapal servis, zatímco nasazený Čech začal kupit nevynucené chyby.