16:10 (Sk. C, FRA - CZE 0:1)
0:2
6:73
2:6
Tomáš Macháč dnes při svém debutu v Davisově poháru podal výborný výkon. V první sadě byl sice první, kdo ztratil servis, ale vzal si ho hned zpět a první sadu získal v tie-breaku. Ve druhé sadě už to byla jen hra na jednu stranu. Macháč parádně podával a zvítězil v druhém setu 6:2!
Česká republika jde do vedení 1:0, následuje zápas Jiřího Veselého proti Adrianu Mannarinovi.
Děkuji za sledování přenosu a přeji hezký zbytek tenisového večera.
18:11 (Sk. C, FRA - CZE 1:1)
2:1
6:71
6:4
6:2
Daviscupové utkání mezi Českem a Francií je po dvouhrách srovnané 1:1. Jiří Veselý nedotáhl dobře rozehraný duel a prohrává s Adrianem Mannarinem po velkém boji 1:2 na sety. Většina zápasu byla doménou podávajících hráčů. Francouz vedl v úvodní sadě 5:2, po neproměném setbolu ale znervózněl, Veselému narostla křídla a hladce ji dotáhl k vítězství v tie-breaku, v němž ztratil jediný bod dvojchybou.
Ve druhé sadě se historie opakovala jen částečně. Mannarino opět jako první prolomil podání českého hráče, na svém servisu však v rozhodující hře odolal brejkbolům a dotáhl ji do zdárného konce.
Na úvod třetího setu Veselý vydřel nejdelší gem přes sedm shod a čtyři brejkboly, jenže dalších pět gemů prohrál a bylo hotovo.
21:25 (Sk. C, FRA - CZE 2:1)
2:1
3:6
6:4
6:3
Tenisté Francie v dnešním maratónu porážejí Česko 2:1. Po úvodní singlové výhře Tomáše Macháče vyhráli Jiří Veselý i debl Jiří Lehečka – Tomáš Macháč úvodní sety, ale soupeř v obou případech dokázal třísetové zápasy otočit.

Čtyřhra byla mnohem vyrovnanější, než by se zdálo podle papírových předpokladů. Vítězové pěti grandslamů i Turnaje mistrů z minulého týdne měli s nezkušeným českým duem, které spolu odehrálo jen dva zápasy na loňském libereckém challengeru, nečekané potíže. Oba Češi a zvláště Lehečka skvěle podávali a získali snadno první set. V tom druhém přece jen zkušení Francouzi jejich hru začali lépe číst a počkali si na první brejkovou příležitost, kterou rovnou za stavu 5:4 proměnili v zisk setu. Další brejk přišel v úvodu třetí sady a přestože Lehečka s Macháčem několikrát na příjmu vybojovali nadějné skóre, žádný další brejk už neurvali.
Čeští mladíci získali o dva fiftýny více než slavní soupeři a prokázali rozhodně velký potenciál do budoucna.