4:6
6:3
6:3
2:6
Gaël Monfils si prohloubil nepříznivou kariérní bilanci grandslamových čtvrtfinále na 2:8, vítěz se naopak může chystat na semifinálový souboj s Rafaelem Nadalem, jenž dnes také absolvoval pětisetový boj.
Australian Open - ženy (Tvrdý povrch)
0:2
3:6
2:6
Barbora Krejčíková tak končí leden s bilancí 7:2. V Sydney se dostala do finále. Na Australian Open porazila dvě grandslamové šampionky. Zítra ji čeká čtvrtfinále čtyřhry. Společně s Kateřinou Siniakovou vyzve americký pár Dolehideová / Sandersová.
2:0
6:2
6:0
Ashleigh Bartyová (1.) znovu potvrdila roli největší favoritky na titul z Australian Open, když nedala ve čtvrtfinále žádnou šanci Jessice Pegulaové (21.) ze Spojených států. Souboj dvou nasazených hráček trval pouhých 63 minut a australská hvězda ho v aréně Roda Lavera ovládla poměrem 6:2 a 6:0. Američanka dokázala držet krok jen půl setu, od stavu 3:2 už pak neuhrála ani gem. Světová jednička Bartyová, jež vyhrála už osmnáct sad v řadě, si o finále zahraje proti přemožitelce Barbory Krejčíkové Madison Keysové (51.) z USA.
2:0
7:5
7:5
Lucie Hradecká si v Melbourne zahraje semifinále smíšené čtyřhry! Zkušená Češka neztratila spolu s ekvádorským parťákem Gonzalem Escobarem sadu ani při třetím vystoupení. Tentokrát přehráli oba jmenovaní za hodinu a půl dvakrát 7:5 Japonku Makoto Ninomijaovou a Ajsáma Kúrešího z Pákistánu. Vítězové v úvodním setu promarnili výhodu brejku a za stavu 4:5 čelili dvěma setbolům, ty ovšem odvrátili a po dalším brejku dovedli dějství na servisu do zdárného konce. Ninomijaová s Kúreším ve druhém setu dvakrát dotáhli manko brejku, na ten z jedenáctého gemu už ale odpověď neměli, neboť pražská rodačka zakončila duel na podání čistou hrou. O finále si Hradecká s Escobarem zahrají proti australským divokým kartám Jaimee Fourlisové a Jasonu Kublerovi.
Challenger Quimper (Krytý tvrdý povrch)
2:0
6:2
6:3
Halový challenger ve francouzském Quimperu skončil pro sedmého nasazeného Jiřího Lehečku (142.) překvapivě hned v úvodním kole. Čech v něm nestačil na domácího Gregoira Barrereho (167.), jenž zvítězil za pouhých 62 minut 6:2 a 6:3. Mladoboleslavský rodák přitom vstoupil do utkání dobře, když po bleskovém brejku vedl 2:0. Pak ale prohrál rovnou osm gemů v řadě a manko brejku ve druhém setu už stíhal marně. Z vůbec premiérového vítězství v letošní sezoně se tak radoval Francouz.
0:2
3:6
5:7
Lukáš Lacko triumfoval v zápase prvého kola proti Matsovi Moraingovi 2:0 na sety. Lacko počas celého zápasu robil menej chýb a v druhom sete dokonca otočil zo stavu 3:5.
Lacko v druhom kole narazí na Kanaďana Pospisila.
1:2
5:7
6:4
2:6
Zdeněk Kolář (143.) přehrál v prvním kole antukového challengeru v bolivijském Santa Cruz Argentince Gonzala Villanuevu (409.), a to za dvě hodiny a dvaadvacet minut po setech 7:5, 4:6 a 6:2. Český tenista si v zápase dokázal vypracovat deset brejkbolů, přičemž pět z nich proměnil. Těšit se tak může na osmifinále, ve kterém nastoupí proti Nicolási Álvarezovi (417.) z Peru.