1:3
25:18
21:25
24:26
23:25
Brazilský volejbalový tým neobhájí olympijské zlato z Ria! Rusové oplatili soupeři porážku z brazilského olympijského semifinále a slaví postup do sobotního finále. Brazilci smutní, Jihoameričané si zahrají v sobotu ráno pouze o bronz.

O výsledku rozhodl třetí set. Brazilci vedli o sedm bodů, dokonce 20:14, ale Rusové fantastickou jízdou za přispění Michajlova a Podlesnycha otočili výsledek na svou stranu, získali set ve svůj prospěch. Ve čtvrté sadě už nepustili soupeře do většího úniku a nakonec po velmi dobře zvládnutém závěru slaví postup do finále.
0:0
před zápasem
Čtvrtfinálová překvapení proti sobě. Nečekané se stalo skutečností. Postaraly se o to reprezentace Argentiny a Francie. Argentina ve středu dopoledne českého času zvládla pětisetovou bitvu a poslala domů volejbalovou velmoc z Itálie.

A Francouzi? Ti předvedli fantastický výkon v posledním čtvrtfinále proti Polsku. Tým trenéra Laurenta Tillieho prohrál první a třetí set, ale vynikající Brizard otočil misky vah na francouzskou stranu a svými přihrávkami drtil polský blok, který nedokázal ubránit francouzské ataky. O výsledku rozhodl tie-break, který země galského kohouta ovládla výsledkem 15:9.

Jak dopadne souboj třetího a čtvrtého týmu skupiny B? Vzájemný souboj ve skupině došel rovněž do tie-breaku, kde šťastnější byli Jihoameričané po výsledku 15:13.
0:0
před zápasem
Martiņš Plaviņš, Edgars Točs:
Lotyši jsou již zkušenými beachvolejbalisty. Plavinšovi je 35 let, Točšovi 32. Plaviņš už má ve sbírce olympijskou medaili. Spolu s Janisem Šmediņšem získal bronz v roce 2012 v Londýně. Se stejným parťákem skončili o dva roky dříve bronzoví také na ME v Berlíně. S Haraldsem Regžou pak vyhráli Evropské hry v Baku v roce 2015. Edgars Točs zatím na větší úspěchy na velkých akcích čeká. Pár oba borci vytvořili během roku 2017.

Lotyši začali ve skupině B, kterou ovlivnila koronavirová karanténa pro český pár Perušič – Schweiner. Právě s nimi měli sehrát úvodní duel, který tak vyhráli kontumačně. Nakonec šli dál ze druhého místa. Následně se Plavinš s Točsem stali postrachem Brazilců. V osmifinále vyřadili výsledkem 2:0 Evandra se Schmidtem a ve čtvrtfinále hvězdné duo Alison – Alváro. To přehráli rovněž bez ztráty setu.
0:0
před zápasem
Šerif Tidžan, Janus, Achmad Janus:
26leté katarské duo bojuje o svůj největší úspěch na světové scéně. Dosud se medailově prosazovali jen na asijských kolbištích. V roce 2018 triumfovali na Asijských hrách v Jakartě.

V Tokiu se jim zatím velmi daří. Základní skupinou prošli bez porážky a bez ztráty setu. O ten přišli až v osmifinálovém duelu s Američany Lucenou a Dalhausserem, i tak ale dokázali zvítězit. Italy Nicolaie s Lupem už přehráli 2:0.
0:2
12:21
11:21
Ode mě je to vše. Přeji všem dobrou noc!
2:0
23:21
21:13
Lotyšky se o bronz poperou s dvojicí Heidrichová, Vergéová-Dépréová.
0:0
před zápasem
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.
0:0
před zápasem
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.