Mladá Boleslav – Most 8:3 (kon.) | Motor ČB – Jihlava 1:0 (po pr.) | Havlíčkův Brod – Beroun 1:3 (kon.)
Třebíč – Litoměřice 3:0 (kon.) | Ústí n/L – Havířov 2:0 (kon.) | Olomouc – Benátky n/J 8:2 (kon.)
Šumperk – Kadaň 3:2 (kon.)
Banes Motor České Budějovice
1:0 (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)
HC Dukla Jihlava
Pondělí 30.09.2013, 17:30 • Budvar aréna • 1. liga (ČR)

Dnešní duel je minulostí. 3771 diváků v Budvar aréně čekalo na gól až do prodloužení, ve kterém rozhodl po souhře Kotalíka s Novákem Antonín Melka. Utkání bylo hodně bojovné a vyrovnané. V šedesáti minutách měli o něco málo více ze hry, když třikrát nastřelili brankovou konstrukci, ale při Halmošim stálo i štěstí. To je ode mne pro dnešek vše, hezký zbytek večera. (19:42:42)

60:31
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Je rozhodnuto! Motor využívá přesilovku, když po ideální souhře Nováka s Kotalíkem zakončoval do odkryté branky ANTONÍN MELKA. Asistence: Aleš Kotalík a Jan Novák.

60:01

Hrát se bude 4 na 3 a to ještě skoro minutu a půl.

Jihočeši už se ke střele nedostali, tudíž se bude muset pokračovat v prodloužení.

60:00

59:27
    Jihlava hrála znovu v šesti a je tu jedinečná možnost pro Motor rozhodnout. Ještě se bude hrát 33 vteřin. Na trestné lavici už sedí Marek Prokš.

59:01
    Je tu poslední minuta základní části.

58:22
    Skuhravý chystal kotouč před branku, kde se ale Třetina k zakončení nedostal. Na druhé straně si s vysokým pukem poradil českobudějovický strážce svatyně.

57:07
    Klid před bouří? Domácí se chystají k závěrečnému náporu, ale Jihlava dobře brání.

56:09
    Marek Prokš vyřešil nepřehlednou situaci pohotovou střelou, při které zachránila Halmošiho tyč!

55:18
    Kotvan udržuje Halmošiho v pozoru, ale ten je dnes zatím bezchybný.

53:50
    Čekání na zřejmě rozhodující branku pokračuje, teď je v tlaku Motor.

53:03
    Prokop se nebál vystřelit, ale vyprášil pouze Sáblíkovy betony.

52:19
    Mocek je zpět na ledové ploše.

51:49
    Domácí se sami dostali ze třetiny i z slušného tlaku, který si vytvořili.

50:52
    Kotalík vypálil od modré a Sáblík měl velké štěstí, že kotouč neskončil v síti, jelikož nic neviděl.

Pavel Kortus ml.

Branky a nahrávky: 61. Melka (Kotalík, Novák)

Banes Motor České Budějovice: Halmoši (Kůdela) – J. Novák, Prokop, Posmyk, Kříž, Chmelíř, Vráblík – Kotalík, Melka, Vaniš – Ondřej, Šachl, Kuchejda – Bárta, Skuhravý, Třetina – Ferebauer, Přibyl, E. Turek – Mavrojanidis.
    HC Dukla Jihlava: Sáblík (Rittich) – Mocek, Dobrovolný, Jaroš, Zadražil, Kaláb, Kotvan, Stebih – Čachotský, Zeman, Seman – Hubáček, Důras, Prokš – Kuřítko, Velecký, Mikeš – Kadlec, Krupka.

Rozhodčí: Schmejkal, Wurtherle – Šperl, Zika