0:0
2:5
15-0
15-0  Jannik Sinner potřebuje tento gem vyhrát a začal dobře, když hned ze začátku svým podáním zaznamenal eso.
0:0
před zápasem
Duel je na programu v Rod Laver aréně jako čtvrtý v pořadí, ale vzhledem k časovému rozestupu by se měl začít tak, jak je plánováno.
2:0
7:5
6:1
Třetí semifinalistkou letošního Australian Open se stala Danielle Collinsová (30.). Američanka porazila zkraje středečního programu v aréně Roda Lavera za hodinu a 28 minut 7:5 a 6:1 Alizé Cornetovou (61.), jež hrála ve svých 32 letech premiérové grandslamové čtvrtfinále. Collinsová v prvním setu promarnila náskok 5:2, nakonec ale sadu urvala v koncovce skrze brejk ve dvanáctém gemu. Druhý set už byl jednoznačnou záležitostí. Nasazená sedmadvacítka v něm povolila o čtyři roky starší soupeřce jen jedinou hru. Collinsová, jež postupem do semifinále vyrovnala turnajové maximum z roku 2019, narazí v dalším kole buď na Polku Igu Šwiatekovou (9.), nebo Estonku Kaiu Kanepiovou (115.).
2:1
4:6
7:62
6:3
Kaia Kanepiová si své první grandslamové semifinále v šestadvaceti letech nezahraje. Proti Šwiatekové vedla o set a brejk, ačkoliv v prvním setu vyhrála Šwiateková game trvající bez pěti vteřin šestnáct minut. Estonka proměnila až devátý setbol zejména kvůli tomu, že v desáté hře ji fungoval servis zprava do forhendu. Zároveň dělala Šwiateková průměrně dvojchybu na game. Nutno zmínit, že zatímco světová devítka nevyužila pět brejkbolů, tak Kanepiová proměnila hned ten první vítězným returnem.

Ve druhé sadě zareagovala Polka na ztrácené podání rebrejkem a dostala se do vedení 4:1. Nicméně Estonka dokázala srovnat a Šwiateková se najednou začala vztekat, mnohem více dávala najevo negativní emoce, zatímco Kanepiová byla naprosto klidná. Do zkrácené hry si i tak obě tenistky šly po svých. V tiebreaku si Kanepiová prohrála servis dvakrát v řadě a manko už nedohnala.

V rozhodující sadě už se Kanepiová ani jednou nedostala do vedení. Odpověděla na brejk z prvního gamu, ale poté ve dvou případech odevzdala servis. Šwiateková následně vyrobila dvě dvojchyby v gamu, čímž si zajistila jednak pokračování duelu, ale hlavně tím se ve statistice dvojchyb dostala na číslo dvanáct, což se jí ještě nikdy v kariéře v jednom zápase nepovedlo.

Vzápětí na příjmu měla Šwiateková za stavu 40.0 své první mečboly, napodruhé ukončila zápas, když vrátila i smeč po dopadu do bekhendu. V semifinále se již zítra střetne s Američankou Collinsovou, druhá finalistka vzejde ze souboje domácí Bartyové s Madison Keysovou.
1:0
6:2
6:6
2-0
2-0  Krejčíková sice šla až přes druhý servis, následně to ale zvládla výborně a uspěla křižným forhendem k síti.
0:0
před zápasem
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:30.