Slavia – Chomutov 3:1 (kon.) | Sparta – Třinec 4:0 (kon.) | Zlín – Kometa Brno 1:4 (kon.)
Plzeň – K. Vary 5:3 (kon.) | Mountfield HK – Litvínov 3:2 (kon.) | Liberec – Kladno 3:2 (po pr.)
Mountfield HK
3:2 (0:0, 1:1, 2:1)
HC VERVA Litvínov
Čtvrtek 26.12.2013, 18:00Tipsport extraliga

Já se s Vámi pro dnešek z královehradecké metropole loučím a někdy u pěkného hokeje zase napočtenou! (20:23:37)

Dnes se pod Bílou věží odehrálo neskutečně dramatické utkání, tedy především jeho závěr. Na začátku třetí třetiny se Litvínov díky proměněné přesilové hře dostal zásluhou Gerháta do vedení 2:1. Hradec však nic nevzdával a postupem času byla na Litvínovských vidět mírná únava. Toho domácí začali využívat ke své převaze a na 2:2 vyrovnal taktéž v početní přesilovce René Vydarený. Především první hradecká letka v čele s Jiřím Šimánkem posléze ovládla hrací plochu a kapitán Hradce určil necelou minutu před koncem utkání finální výsledek na 3:2 pro Mountfield HK. Domácí celek si tak zaslouženě na své konto připisuje tři body.

Střely na branku ve 3. třetině:

10 (MHK) – 5 (LIT)

Střely na branku celkem:

35 (MHK) – 19 (LIT)

Nejlepší hráči utkání:

Jiří Šimánek (MHK) a Pavel Francouz (LIT)

60:00

59:47
    Rastislav Dej od červené těsně míjí prázdnou bránu!

59:24
    Hosté rozehrávají a Francouz uhání na střídačku!

59:17
    Francouz už uháněl na střídačku, ale Verva vyhodila na zakázané uvolnění. Krev tuhne v žilách!

59:02
    Litvínovská lavička si vybírá oddechový čas.

59:02
    Mountfield právě vstřelil branku!
    Tak tohle se domácímu týmu povedlo, Hradečtí minutu před koncem základní hrací doby strhávají vedení poprvé na svou stranu! Peter Frühauf napříč pásmem nabil JIŘÍMU ŠIMÁNKOVI, který se nádherně položil do rány a zavěsil pod břevno – 3:2! Asistence: Peter Frühauf, Michal Tvrdík.

58:37
    Teď už je kotouč daleko od Francouze.

57:59
    Hradec je v závěru utkání aktivní a rád by rozhodl o vítězství ještě před sirénou.

57:11
    Francouz se vytáhl proti projektilu Deje a vyráží kotouč do rohu kluziště.

56:44
    Červený to zkoušel zpoza Kousalíka, ten mu jeho střelu tahem však vytěsnil vysoko nad!

56:21
    Hosté se rázem dostávají do rychlého protiútoku a i Kantor si musel připsat důležitý zákrok.

56:17
    Škoda se natlačil do brankoviště Francouze a už už to vypadalo, že by puk mohl skončit za jeho zády.

55:25
    Ke slovu se znovu dostala úderná hradecká letka. Vleklou kombinaci zakončil nahozením od levého mantinelu Jiří Šimánek, se kterým Francouz neměl sebemenší potíže.

54:51
    Aktivnější je nyní Hradec. Obránci Litvínova si musejí připadat jako na kolotoči.

54:19
    Červený s Květoněm nyní parádně kombinovali v útočné třetině, ale jejich projektily mířily vedle.

Filip Červinka

Branky a nahrávky: 28. Šimánek (Ptáček, Mertl), 48. Vydarený (Mertl, Dej), 60. Šimánek (Frühauf, Tvrdík) – 27. Gula (Černý, Hanzl), 42. Gerhát (Stříteský, Ručinský)

Mountfield HK: Kantor (Kacetl) – Harant, Vydarený, Pláněk, Mikuš, Ptáček, Frühauf, Plášil – Květoň, Mertl, Šimánek "C" – Dej, Marha, Červený – Švagrovský, Langhammer, Škoda – Švihálek, Tvrdík, Rousek – Nedvídek. Trenéři: Peter Draisaitl a Jiří Kučera.
    HC VERVA Litvínov: Francouz (Nechvátal) – Stříteský, Zeman, Gula, Chaloupka, Posmyk, Kousalík – Jánský, Hübl, Ručinský – Černý, Hanzl, Trávníček "C" – Majdan, Skuhravý, Martynek – Písařík, Jurčík, Gerhát. Trenéři: Radim Rulík a Miloslav Hořava.

Rozhodčí: Hribik, Šindler – Blümel, Barvíř.

Diváci: 5 329