USA U20 – Slovensko U20 6:3 (kon.) | Švédsko U20 – Finsko U20 4:2 (kon.) | Kanada U20 – Česko U20 4:5 (1:2 po s.n.)
Rusko U20 – Švýcarsko U20 7:1 (kon.)
Švédsko U20
4:2 (1:1, 2:0, 1:1)
Finsko U20
Sobota 28.12.2013, 15:00Mistrovství světa do 20 let

Za malou chvíli startuje na sousedním Isstadionu souboj Česka a Kanady. Z Malmö Arény se ozveme znovu v 19:00 hodin, kdy je na programu souboj Ruska se Švýcarskem. (17:32:56)

Nejlepšími hráči zápasu jsou vyhlášeni Teuvo Terevainen (FIN) a Alexander Wennberg (SWE). Nyní zazní hymna vítězného Švédska.

Severské derby je u konce. Domácí Švédsko přehrálo Finy rozdílem dvou gólů. Po celý zápas bylo lepším celkem a zaslouženě bere dva body.

60:00

59:39
    Švédsko má puk na svých holích. Zápas se dohrává.

59:01
    Ohlášena poslední minuta zápasu. Celá hala tleská vestoje.

58:36
    Situace dva na jednoho. Johnson poslal křižnou přihrávku na Collberga a ten vypálil z bezprostřední blízkosti. Husso včas zasahuje svým tělem.

58:18

Dnešní utkání sleduje 11 604 diváků.

57:24
    Nedaří se jim však získat puk pod kontrolu. Vypadá to, že domácí si výhru již pohlídají.

56:58
    Hosté jsou v plném počtu.

56:18
    Síly na ledě se na chvíli vyrovnají. Johnson (SWE) – 2 minuty za hru vysokou holí.

56:03
    Mustonen nyní dokonce mohl zaútočit. Před brankou byl však zablokován.

55:46
    Švédové jsou sice v útočném pásmu, ovšem nestřílí. Finsko nyní dobře brání.

54:58
    Bude se vylučovat. Haapala (FIN) – 2 minuty za držení.

53:33
    Švédové se začínají stahovat do obrany. Již se nikam neženou. Dvougólový náskok jim stačí. Finy zastavuje v rozletu postavení mimo hru. Následuje komerční pauza.

52:17
    Další minuta bez šancí je za námi. Pouze Collberg z pravého kruhu přestřelil finskou branku.

51:02
    De la Rose je na ledové ploše. Domácí celek se ubránil náporu svého dnešního soka.

Lukáš Caha

Branky a nahrávky: 5. Wennberg (Wallmark, Johnson), 35. Johnson (Wennberg, Collberg), 37. Rose (Collberg), 48. Wennberg (Johnson) – 1. Lindell (Teravainen), 41. Ristolainen (Teravainen)

Švédsko U20: Dansk (Hogberg) – Djoos, Arnesson, Pettersson, Olofsson, Norell, Hagg, Bengtsson – Johnson, Wennberg, Collberg – de la Rose, Forsberg, Lindholm – Burakowsky, Sorensen, Wallmark – Karlsson E., Karlsson A., Sundqvist.
    Finsko U20: Husso (Saros) – Lindell, Pokka, Lehtonen, Ristolainen, Honka, Vainonen, Vainio – Maenalanen, Teravainen, Lehkonen – Ikonen J., Mustonen, Ikonen H. – Nikko, Kinnunen, Kulmala – Leskinen, Haapala, Rauhala.

Rozhodčí: René Hradil (CZE), Daniel Stricker (SUI) – Fraser Mc Intyre (USA), Peter Šefčík (SVK)

Diváci: 11604