Slovensko U20 – Česko U20 1:4 (kon.) | Švédsko U20 – Rusko U20 3:2 (kon.) | USA U20 – Kanada U20 2:3 (kon.)
Finsko U20 – Švýcarsko U20 3:4 (0:1 po s.n.)
Švédsko U20
3:2 (2:0, 0:1, 1:1)
Rusko U20
Úterý 31.12.2013, 14:00 • Malmö Arena • Mistrovství světa do 20 let

To Rusové si musí na svého soupeře pro první kolo play-off počkat. Zatím to vypadá, že se v něm střetnou s dalším týmem, jenž na turnaji příliš neoslňuje. Kdyby tabulky zůstaly tak, jak momentálně jsou, čeká Rusko Kanada. O všem ale rozhodne ještě večerní zápas Spojených států amerických s Kanadou. My samozřejmě budeme u toho. Na závěr už mi tak jen dovolte, abych vám za sebe popřál hodně štěstí a příjemných sportovních zážitků do nového roku 2014. (16:19:31)

Švédové si tak vychutnávají svou hymnu a také pocit, že vyhráli všechny čtyři dosavadní zápasy na turnaji, což jim zabezpečilo vítězství ve skupině B. Ve čtvrtfinále tak na Tre Kronor čeká předposlední celek skupiny A, Slovensko.

A ze švédského tábora byla vybrán autor dvou asistencí Lucas Wallmark.

Nejlepším hráčem na ruské straně byl vyhlášen brankář Andrej Vasilevskij.

Po Grigorenkově vyrovnání z 52. minuty to dlouho vypadalo, že utkání půjde do prodloužení. Více než dvě minuty před koncem ale přesnou tečí převážil misky vah na švédskou stranu de la Rose a právě díky němu si Švédové za chvíli vyslechnou svou hymnu.

60:00

59:50
    Jenomže Rusové ztrácejí pásmo.

59:41
    Až teď jde ruský brankář na střídačku!

59:25
    Švédové posouvají puk do středního pásma, Vasilevskij stále v brance.

59:12
    Švédové však puk vypíchli a chvíli jej podrží vepředu.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny. Rusové ji začínají v útočném pásmu.

58:28
    Malmö Arena ve stoje aplauduje, ještě ale není konec.

58:18
    Rusové se pochopitelně tlačí před Danska a za chvíli půjdou do šesti.

57:48
    Postavení mimo hru Švédska.

57:38
    Švédsko právě vstřelilo branku!
    Vypadá to, že prodlužovat se nebude, neboť Olofsson nahodil od modré čáry puk před branku a tam se šikovnou tečí mezi Vasilevského betony prosadil JACOB DE LA ROSE. Asistence: Gustav Olofsson, Elias Lindholm.

57:16
    Po něm se však hra rychle přesunula před Danska.

57:07
    Vasilevskij celou dobu viděl toto Sundqvistovo nahození ze středního pásma a zastavil jej, byť letělo vedle jeho branky. Čtvrtý švédský útok tak znovu získal buly.

56:57
    E. Karlssonovi se nepovedlo nahození do útočného pásma a puk skončil v ochranné síti.

56:07
    Postavení mimo hru Rusů.

Daniel Polách

Branky a nahrávky: 4. Johnson (Collberg, Wallmark), 18. Sörensen (Wallmark, Burakowsky), 58. de la Rose (Olofsson, Lindholm) – 25. Barabanov (Osnovin, Ljubuškin), 52. Grigorenko (Bučnevič, Slepyšev)

Švédsko U20: Dansk (Högberg) – Djoos, Arnesson, Pettersson, Olofsson, Norell, Hägg, Bengtsson – Johnson, Wennberg, Collberg – de la Rose, Forsberg, Lindholm – Burakowsky, Sörensen, Wallmark – Sandberg, E. Karlsson, Sundqvist
    Rusko U20: Vasilevskij (Nalimov) – Zadorov, Mironov, Ljubuškin, Trjamkin, Bereglazov, Maslov, Vasiljev – Slepyšev, Bučnevič, Grigorenko – Žafjarov, Osnovin, Barabanov – Jakimov, Barbašjov, Chlopotov – Busarov, Gimatov, Zykov – Skladničenko

Rozhodčí: René Hradil (CZE), Marc Wiegand (SUI) – Fraser McIntyre (USA), Joris Müller (SUI)

Diváci: 11 528