Dortmund – Real Madrid 2:0 (kon.) | Chelsea – PSG 2:0 (kon.)
2:0 (2:0)
Real Madrid
Úterý 08.04.2014, 20:45 • Signal Iduna Park, Dortmund • Liga mistrů

Real Madrid tak stejně jako Chelsea postupuje do semifinále. O dalších týmech se rozhodne zítra. Budeme na onlajnech u toho. Díky za pozornost a hezký večer. (23:14:27)

První zápas zvládl Real Madrid 3:0 a díky tomuto výsledku postupuje do semifinále. Dnes to ale neměl vůbec lehké a především první poločas totálně prospal. Že nedal penaltu, je věc jiná, ale Dortmund dvakrát pustil do šance a jeho naděje žila. Pak velká šance a tyč Mchtitarjana, ale gól už žádný nepřišel.

Real Madrid – Borussia Dortmund 3:0, 0:2 (3:2) – postupuje španělský celek.

I když chytil penaltu a dělal co mohl, nakonec to na postup nebylo. Borussia sice nebyla daleko od prodloužení, ale takový je fotbal. Němce může mrzet především první zápas, ve kterém vysoko prohráli. Dnes to byl zcela odlišný výkon a může mít příslib do budoucna. Teď už se mohou svěřenci Jürgena Kloppa soustředit pouze na Bundesligu, kde potřebují hájit druhé místo před dotírajícím Schalke.

Je dobojováno. Real Madrid přežil obrovský tlak svého soupeře, který ve druhém poločase sahal po dorovnání svého manka. V jednom případě pomohla i tyč. Pochvalu zaslouží i výtečný Casillas, který v kritických momentech neskutečně španělský tým podržel. Pravdou je, že Real chodil do brejků, ale nedokázal s nimi naložit nejlépe. I Weidenfeller působil velice jistě.

Dnešní utkání sledovalo 65 829 diváků.

90+3
    Žlutou kartu dostává Kevin Großkreutz (Borussia Dortmund).

90+3
    ...zatímco Weidenfeller hned celou šestici. Hlavně z brejků Realu dokázal svůj tým podržet.

90+3
    Casillas si v tomto zápase připíše čtyři zákroky...

90+3
    Už běží třetí minuta nastavení, už nám rozhodčí přetahuje. Vypadá to, že už to Borussia nemá šanci stihnout.

90+2
    Hektický závěr Real nakonec zvládá. Kouskuje hru a tím střídáním Dortmund totálně vypadl z tempa.

90+2
    Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Karim Benzema, přichází Raphaël Varane.

90+2
    Žlutou kartu dostává Karim Benzema (Real Madrid CF).

90
    Nastavují se pouze dvě minuty nad rámec zápasu. Mnoho času nezbývá, navíc bude Real takticky střídat.

89
    Znovu se uvolnil Benzema a přihrál do ohně, ale tam byl připravený hasič požáru Weindenfeller. Důležitý zákrok před dotírajícím Balem.

88
    Špatný centr a Bale šel do útoku s Benzemou. To bylo přímo smrtící přečíslení a zdálo se, že ve vápně přišlo stažení, ale pokutový kop se podruhé v zápase nepíská.

87
    Lewandowski vybojoval rohový kop. Vše se stěhuje před Casillase.

86
    Německý klub kombinuje po pravé straně, ale protivník výborně napadá. Možná si domácí trochu pomáhají za hranicí pravidel, ale dřou neskutečně. Bojují, to se jim musí nechat.

85
    Čeká nás jistě dramatický závěr, na hřišti to přímo vře. Borussia hraje o všechno. Potřebuje jeden gól na prodloužení.