3:2 (1:0, 0:1, 2:1)
Metallurg Magnitogorsk
Úterý 22.04.2014, 19:00 • 02 Aréna, Praha • Play-off KHL

To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji za pozornost, užívejte zbytku večera. U dalšího hokejového přenosu na serveru Onlajny.com se budu těšit na shledanou! (21:27:57)

Naprosto strhující závěr nabídl třetí zápas finále KHL. Nejdříve poslal v 51. minutě do vedení 2:1 lvy Justin Azevedo, ale minutu a půl před koncem zmrazil O2 Arénu Francis Paré vyrovnávací brankou. Vše už se chystalo do prodloužení, tedy až na Mikka Mäenpääho, který poslal skvělou přihrávku hrdinovi večera Justinu Azevedovi a ten zblízka Košečkina překonal podruhé. Lvi tak slaví domácí vítězství a ujímají se v sérii vedení 2:1!

60:00

59:37
    Lev Praha právě vstřelil branku!
    Všechno bereme zpět! Mikko Mäenpää v přečíslení zastavil puk a poslal ho přesně na hůl JUSTINA AZEVEDA, který v pádu dopředu vystřelil do levého horního rohu Košečkinovy brány! Souboj Davida s Goliášem dopadl už počtvrté v této sérii a podruhé dnes lépe pro maličkého kanadsko-portugalského útočníka! Asistence: Mikko Mäenpää.

58:40
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Dnešní večer může být ještě hodně dlouhý. Hosté srovnávají zásluho FRANCISE PARÉHO, který dostal výtečnou přihrávku od Mozjakina k Vehanenově pravé tyči a z vyložené šance se nemýlil. Rozhodčí si ještě překontroloval záběry z kamery, jelikož se puk odrazil od vnitřní konstrukce. Asistence: Sergej Mozjakin, Chris Lee.

58:25
    Thörnberg inkasoval tvrdý úder loktem do obličeje a odchází do útrob stadionu. Vyloučovat se ze záhadných důvodů nebude.

58:10
    Košečkin je venku z brány!

57:54
    Puk se dotkl ochranné sítě za Vehanenem a vhazovat se bude ve středním pásmu. Pražským svatostánkem zatím obíhá mexická vlna.

57:27
    Kapanen vyvezl kotouč a jeho pětka může střídat.

56:54
    Zpět k dění na ledě, po krátkém pobytu v útočném pásmu se musí hosté odklidit.

56:08
    O2 Aréna se třese, diváci poskakují při pokřiku Kdo neskáče, není Čech. Úžasné okamžiky pro každého přítomného.

55:36
    Hostům se nedaří útočit, také díky skvělé práci Lva při napadání a bránění středního pásma.

O2 Aréna přepsala svůj vlastní rekord KHL. Na dnešní utkání přišlo 16 435 skvělých diváků!

54:23
    O'Byrne s Gragnanim uklidňují hru za vlastní bránou.

53:40
    Lev se ubránil a je kompletní.

53:19
    Vehanen zalehl puk v bráně a nad ním se strhal šarvátka. Vylučovat se opět nebude.

53:05
    Zaripov zblízka trefil jen boční síť!

-13:33
    Po střele Leeho zasahuje Vehanen a Zackrisson posílá puk z pásma!

52:10
    Vehanen před bránou kryje volný kotouč.

Kryštof Kousal

Branky a nahrávky: 2. Sekáč (Thörnberg, Vrána), 51. Azevedo (Oystrick, Mäenpää), 60. Azevedo (Mäenpää) – 39. Mozjakin (Zaripov), 59. Paré (Mozjakin, Lee)

Lev Praha: Vehanen (Engren) – Ševc, Mäenpää, Oystrick, Němec, Gragnani, O'Byrne, Jaakola, Nakládal – Zackrisson, Novotný, Azevedo – Sekáč, Vrána, Thörnberg – Birner, Kapanen, Řepík – Matai, Cingel, Kubalík.
    Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Pechurskij) – Antipin, Birjukov, Chabarov, Těreščenko, Lee, Ibragimov, Maleňkich – Mozjakin, Kovář, Zaripov – Potěchin, Grigorenko, Paré – Kosov, Junkov, Platonov – Osala, Brent, Timkin – Malinovskij.

Rozhodčí: Olenin, Ronn – Sivov, Šeljanin

Diváci: 16 435