Mons – Leuven 0:0 (zruš.) | Waasland-Beveren – Gent 2:4 (kon.) | Lierse – Oostende 0:2 (kon.)
Charleroi – Cercle Brugge 2:0 (kon.) | Mechelen – Kortrijk 2:1 (kon.)
YR KV Mechelen
2:1 (2:0)
KV Kortrijk
Sobota 19.04.2014, 20:00 • Achter de Kazerne • Belgická Jupiler Pro League

S konstatováním, že Mechelen porazil Kortrijk ve čtvrtém kole Jupiler League skupiny B o Evropskou ligu 2-1 se s Vámi loučí a hezký sobotní večer přeje Tomáš Lysý. (21:58:49)

Kortrijk tak prohrává 2-1, což znamená, že v tabulce Jupiler League skupiny B o Evropskou ligu nabírá Charleroi tříbodový trhák.

Zápas mezi Mechelenem a Kortrijkem je u konce. O výhře domácích v poměru 2-1 rozhodly tři situace. Čtrnáctá minuta, kdy byl vyloučen hostující Klaasen. Rozmezí osmadvacáté až dvaatřicáté minuty, kdy domácí po trefách Trajkoského a Bateaua dvakrát skórovali. Čtyři minuty po přestávce již pouze stihl z penalty snížit Santini.

90+4
    Nastavený čas druhého poločasu právě vypršel.

90+2
    Domácí jsou navíc před brankou Kortrijku a jeden z plejerů domácí ekipy nyní zkusil vystřelilt, ale nemířil přesně.

90+1
    Vypadá to, že Frank Vercauteren nepošle na trávník ani jednoho ze svých náhradníků a tři body pro Mechelen dnes vybojuje parta jedenácti hráčů.

90
    Devadesát minut dnešního zápasu právě vypršelo, nastavovat se budou čtyři minuty.

89
    Poslední minuta základní hrací doby je zde, Mechelen se mílovými kroky blíží k vítěžství, navíc Trajkoski drží míč.

88
    Na poslední minuty si zahraje i záložník Thomas Matton, který střídá obránce Brechta Capona.

87
    Nejde mi ale do hlavy, proč trenér domácích Vercauteren nevyužije v posledních minutách jednoho z čerstvých náhradníků, kterých má na své lavici hned šest.

86
    Jak se blíží konec zápasu, roste Mechelenu průběžné držení míče, které se nyní blíží k šedesáti procentům.

85
    Trajkoski opět dostal míč do branky soupeře, ale i nyní Clepkens třetí gól neinkasuje a ani nyní se Trajkoski ze svého druhého gólu v zápase neraduje. Znovu je zdvihnut praporek asistenta sudího nad hlavá – ofsajd.

85
    Trajkoski se už radoval z druhého gólu v dnešním zápase, ale jeho radost zastavuje ofsajd.

85
    Stejně tak jejich šance zvyšuje i to, že Kortrijk evidentně nedokáže získat míč. V deseti hráčích to je pro hosty velmi těžké.

84
    Domácí mohou v posledních minutách zápasu využít hned tři příležitosti ke střídání, což jejich šanci na druhou výhru ve sk. B o Evropskou ligu v belgické Jupiler League ještě zvyšuje.

83
    Kortrijk se nemůže dostat před branku Mechelenu, Biebauw si zatím o vítězství v dnešním zápase nemusí dělat starosti.

82
    A nejen to, pokud jsem se dobře díval, Makedonec Trajkoski opět vypálil na branku. Jeho rána ale končí v rukavicích Clepkense a gólman hostů si připisuje ve druhém poločase již pátý úspěšný zákrok.