Polsko – Chorvatsko 4:1 (kon.) | Nizozemsko – Velká Británie 3:4 (kon.) | Rumunsko – Litva 2:5 (kon.)
Rumunsko
2:5 (0:1, 0:1, 2:3)
Litva
Čtvrtek 24.04.2014, 19:00 • Siemens Arena, Vilnius • Mistrovství světa - I. B Divize

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek večera a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (22:16:29)

STATISTIKY DNEŠNÍHO ZÁPASU:

Střely na branku: 22:17
    Trestné minuty: 33:20
    Vyhraná vhazování: 36:38
    Přesilové hry: 2/9-1/4

Nejvíce střel: Csaba Nagy a Jevgenij Pysarenko 3 – Arnoldas Bosas 4

Branky a nahrávky: 43. Zsok (Pysarenko, Imecs), 59. Fodor (Pysarenko, Mihaly) – 7. Kumeliauskas (Zubrus, Kieras), 30. Katulis (Zubrus, Kumeliauskas), 45. Kumeliauskas, 51. Bosas, 60. Bosas (Kumeliauskas, Zubrus). Po třetinách: 0:1, 0:1, 2:3. Rozhodčí: Balodis (LAT) – Goljak (BLR), Reimer (DEN). Diváci: 5687.

Dnešní zápas mezi Litvou a Rumunskem dopadlo zcela podle představ, Litva si vybojovala cenné tři body za výhru 5:2, ohrozit postup Polska už ale nemůže. Rumunsko si to v poslední zápase rozdá s Nizozemskem o sestup.

Vítězství Litvy opět režírovala produktivní formace Kumeliauskas (2+2) – Zubrus (0+3) – Bosas (2+0), pátou branku přidal Katulis. Za Rumuny se ve třetí části hry trefili Zsok a Fodor.

60:00

59:32
    Litva právě vstřelila branku!
    Domácí hráči nakonec potvrzují o své dnešní výhře pátým gólem do prázdné branky, kterou zaznamenává opět ARNOLDAS BOSAS! Asistence: Donatas Kumeliauskas a Dainius Zubrus.

58:12
    Ruczuj míří opět na střídačku!

58:04
    Rumunsko právě vstřelilo branku!
    A Rumunům se risk se hrou bez brankáře vyplácí a snižují na rozdíl dvou branek! Trefuje se CSANAD FODOR! Asistence: Jevgenij Pysarenko a Ede Mihaly.

58:00
    Gellert Ruczuj zůstává na střídačce, Rumuni to zkusí ještě v šesti!

58:00
    Přesně dvě minuty před koncem třetí třetiny si bere trenér Rumunů Kjell Lindqvist oddechový čas.

57:11
    Pysarenko je na ledě, začíná zkrácená přesilovka Rumunska.

56:41
    Síly na ledě se ale vyrovnají, za nedovolené bránění je totiž vyloučen také Andrius Kaminskas.

55:11
    Jevgenij Pysarenko míří opět na trestnou lavici, tentokrát za podražení. Přesilová hra pro Litvu.

54:05
    Kuliesius je na ledě, Litva hraje v plném počtu.

52:05
    Ve třetí třetině se nám nějak kupí vyloučení, za podražení tentokrát míří na trestnou lavici Sarunas Kuliesius.

50:37
    Rychle využitá přesilová hra a opět v podání první lajny! Trefuje se ARNOLDAS BOSAS!

50:16
    Tentokrát početní výhoda pro domácí Litevce, vyloučen je rumunský kapitán Jevgenij Pysarenko za hru vysokou holí.

48:29
    Kumeliauskas je na ledě, Litva hraje v plném počtu.

46:29
    Další vyloučení na straně Litvy, za naražení je vyloučen dvougólový střelec dnešního zápasu Donatas Kumeliauskas.

Adam Lacek

Rumunsko: Ruczuj (Catrinoi Cornea) – Bors (A), Nagy, Hodos, Pysarenko (C), Mastaleriu, Sallo, Lusneac, Pascaru – Virag, Zsok, Mihaly – Fodor, Imecs, Moldovan – M. Biro, G. Biro, O. Biro – Georgescu, Timaru (A), Munteanu
    Trenér: Kjell Lindqvist.

Litva: Armalis (Dauksevicius) – Kieras (A), Alisauskas, Vysniauskas, Aliukonis, Vezelis, Kaminskas, Aliapkin, Katulis – Zubrus (C), Bosas, Kumeliauskas – Bendzius, Kulevicius, Kuliesius (A) – Pliskauskas, Rulevicius, Rybakov – Fiscevas, Gintautas, Bogdziul
    Trenér: Bernd Haake.

Rozhodčí: Balodis (LAT) – Goljak (BLR), Reimer (DEN)