Sevilla – Valencia 2:0 (kon.) | Benfica – Juventus 2:1 (kon.)
Benfica Lisabon
2:1 (1:0)
Juventus FC
Čtvrtek 24.04.2014, 21:05 • Estádio do Sport Lisboa e Benfica, Lisabon • Evropská liga

Benfica sice vyhrála první semifinálový zápas 2:1 a do odvety bude vstupovat s mírnou výhodou, šance obou týmů na postup však zůstávají prakticky vyrovnané, s tímto konstatováním se s Vámi loučí komentátor Tomáš Reiner. Na shledanou. (23:00:20)

Ezequiel Garay poslal Benficu již ve druhé minutě do vedení a domácí poté až do přestávky skvěle kontrolovali hru. Po přestávce a vyrovnávacím gólu Carlose Teveze už šly ale taktické pokyny stranou a zbytek zápasu nabídl krásný fotbal bohatý na šance. Jednu z nich šest minut před koncem proměnil střídající Lima a nádhernou střelou do pravého horního rohu rozhodl o výhře Benficy. Konečný výsledek. Benfica 2 Juventus 1.

90+3
    Lima mohl vstřelit gól, jeho střelu ale zablokoval Martín Cáceres.

90+2
    Giorgio Chiellini se dostal na zadní tyči po centru svého spoluhráče ke střele, která skončila těsně vedle levé tyče!

90+1
    Nad rámec zápasu byly nastaveny 3 minuty.

90
    Claudio Marchisio v další šanci, tentokrát mu ale byl odpískán ofsajd.

89
    Claudio Marchisio mohl vyrovnat po obrovské chybě Maxima Pereiry, který nedokázal vysoký míč hlavou odvrátit a v šestnáctce se k němu dostal záložník Juve, Artur ale dokázal jeho střelu ze značky pokutového kopu po dobrém výběhu skvělým zákrokem vyrazit!

88
    Žlutou kartu dostává André Almeida (Benfica Lisabon).

88
    Pablo Osvaldo se vzápětí ocitl v šanci, tu mu ale překazil zdvižený praporek pomezního rozhodčího.

87
    Pablo Osvaldo fauloval Ezequiela Garaye.

86
    Lazar Markovič mohl přidat třetí gól Benficy, jeho přízemní střela zpoza šestnáctky ale skončila těsně vedle pravé tyče!

85
    Benfica udeřila naprosto z ničeho a její druhá střela na bránu v dnešním zápase skončila opět gólem!

84
    Benfica právě vstřelila branku!
    LIMA střílí nádherný gól a vrací Benficu těsně před koncem zápasu zpět do vedení!! Enzo Pérez narazil míč nabíhajícímu Limovi, který z těsné blízkosti pokutového území napřáhl k nádherné tvrdé střele, která zapadla přesně do pravého horního rohu. Gianluigi Buffon byl proti jeho střele absolutně bezmocný.

83
    Fernando Llorente si ještě musí počkat, Carlose Teveze nahradil Pablo Osvaldo.

82
    Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Carlos Tévez, přichází Pablo Osvaldo.

82
    Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází André Gomes, přichází Ivan Cavaleiro.

81
    Leonardo Bonucci fauloval Limu a Benfica měla k dispozici standardní situaci, následný centr Enza Péreze byl ale nepřesný.

80
    Do konce utkání zbývá něco málo přes deset minut. Benfica hraje doma v prvním zápase semifinále UEFA Europa League s Juventusem nerozhodně 1:1.

Tomáš Reiner

Branky: 2. Garay (Sulejmani), 84. Lima (Pérez) – 73. Tévez (Asamoah)

Karty:   34. Gomes (BNF), 71. Artur (BNF), 88. Almeida (BNF) – 45. Pogba (JUV)

Držení míče: 42 % : 58 %.
    Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 4:1.
    Benfica Lisabon: Artur – Pereira, Luisão, Garay, Siqueira – Marković, Pérez, Gomes (82. Cavaleiro) – Rodrigo, Cardozo (62. Lima), Sulejmani (60. Almeida).
    Náhradníci: Oblak – Jardel, Almeida, Amorim, Djuričić, Lima, Cavaleiro.

Juventus FC: Buffon – Cáceres, Bonucci, Chiellini – Lichtsteiner, Pogba, Pirlo, Marchisio, Asamoah – Tévez (82. Osvaldo), Vučinić (65. Giovinco).
    Náhradníci: Storari – Ogbonna, Barzagli, Padoin, Giovinco, Llorente, Osvaldo.

Rozhodčí: Cüneyt Çakır. Asistenti: Bahattin Duran, Tarik Ongun. Brankoví rozhodčí: Hüseyin Göçek, Barış Şimşek. Čtvrtý rozhodčí: Mustafa Eyisoy (všichni TUR)

Diváci: 55779