USA – Česko 3:4 (kon.) | Rusko – Francie 3:0 (kon.) | Kanada – Finsko 2:3 (kon.)
Švédsko – Bělorusko 3:2 (kon.)
USA
3:4 (1:1, 0:3, 2:0)
Česko
Čtvrtek 22.05.2014, 15:00 • Hala Čižovka, Minsk • Mistrovství světa

Ode mne je to pro dnešek vše, z minské Čižovky se s vámi loučím a těším se někdy příště na počtenou.

Český tým tak po loňském neúspěchu vyhrál klíčový souboj na turnaji a po roce bez semifinále postupuje do boje o medaile. To je na plánu ve větší Minsk – Areně v sobotu, soupeřem českého týmu bude vítěz následujícího čtvrtfinále mezi Kanadou a Finskem.

Hektický závěr české národní mužstvo nakonec přečkalo, přesto si svoji výhru pořádně zkomplikovalo. Díky povedené druhé třetině vedli Češi ještě minutu a deset vteřin před koncem zápasu 4:1, nakonec ale po dvou slepených gólech Johnsona museli zuby nehty hájit jednobrankový náskok. To se jim nakonec podařilo a je jasné, že je na turnaji čekají ještě další dva zápasy!

CZE: Roman Červenka

Uf, uf uf! Tak tohle bylo těsné! V poslední vteřině skočil do nebezpečné rány z pravého křídla obránce Kolář a výraznou mírou napomohl svému brankáři. Český tým tak nakonec velmi hektickou minutu přečkal a postupuje!

60:00

59:32
    Rána Jonese od modré končí na betonu Saláka.

59:05
    Thomas je znovu na střídačce, Američané znovu v šesti!

59:03
    USA právě vstřelilo branku!
    Krušné chvíle pro český národní tým, Američané snižují na rozdíl jedné trefy, z prostoru před bránou se prosadil TYLER JOHNSON. Rázem máme zcela opačný průběh zápasu a poslední minuta bude ještě velmi zajímavá! Asistence: Craig Smith, Peter Mueller.

58:50
    Zároveň s návratem vyloučeného českého hráče Američané snižují. Na levém kruhu se do přihrávky z první opřel TYLER JOHNSON a puk uklidil do prázdné brány Alexandra Saláka. Ten se nestihl přesunout. Asistence: Seth Jones, Peter Mueller.

58:28
    Střela Muellera od modré čáry mířila těsně mimo, následně je puk ve středním pásmu.

58:15
    Po střele Gardinera z levého kruhu je hra přerušena. Zároveň si Američané berou oddechový čas.

57:41
    Jordán od vlastní modré čáry netrefuje prázdnou bránu!

57:28
    Hertl drží Američany u jejich prázdné brány.

Pavel Kuba

Branky a nahrávky: 7. Nelson (Mueller, Jones), 59. Johnson (Jones, Mueller), 60. Johnson (Smith, Mueller) – 10. Rolinek, 27. Hertl (Novotný), 29. Červenka (Zámorský, Kolář), 37. Němec (Jágr, Novotný)

USA: Thomas (Leggio) – Jones, Dekeyser, Gardiner, Murphy, Petry, McCabe, Donovan – Johnson, Nelson, Smith – Stapleton, Gaudreau, Abdelkader (C) – Trocheck, Wingels, Mueller – J. Hayes, K. Hayes, McDonald – Shore.
    Trenér: Peter Laviolette.

Česko: Salák (Jakub Kovář) – Němec, Vitásek, Kindl, Jordán, Zámorský, Kolář, Ševc – Červenka, Novotný, Jágr – Sobotka, Klepiš, Hertl – Hudler, Zaťovič, Sekáč – Růžička, Jan Kovář, Rolinek – Vondrka.
    Trenér: Vladimír Růžička.

Rozhodčí: Nord, Winnerborg (oba SWE) – Hull (CAN), Suominen (FIN)