Kostarika – Japonsko 1:3 (kon.) | Česko – Rakousko 1:2 (kon.) | Švýcarsko – Peru 2:0 (kon.)
Brazílie – Panama 4:0 (kon.)
Česko
1:2 (1:1)
Rakousko
Úterý 03.06.2014, 20:30 • Andrův stadion, Olomouc • Reprezentační zápasy

Pro dnešek je to z Olomouce všechno. Děkujeme Vám za pozornost a u přenosů z fotbalu opět někdy na shledanou. (22:28:34)

Ohlasy trenérů:
    Pavel Vrba (trenér Česka): Jsme zklamaní z porážky, první poločas byl vyrovnaný, i když ne tolik atraktivní. Měli jsme řadu šancí otočit zápas v náš prospěch. Rakousko nám dalo gól z první šance, kterou ve druhé půli měli. Druhá půle se nám povedla více, výkon byl určitě lepší, ale výsledek je takový jaký je. Druhý poločas byl lepší díky naší rychlejší přechodové fázi, v první půli jsme soupeře prakticky ničím nepřekvapili. Hlavně díky rychlejší kombinaci byl ten rozdíl mezi první a druhou půlí. Byli hráči, kteří mě potěšili, ale byli tam hráči kteří mě zklamali. U některých hráčů byl velký rozdíl mezi výkonem v národním týmu a v klubu.

Marcel Koller (trenér Rakouska): Co se týče naší hry, tak jsme ukázali, že umíme hrát, ale udělali jsme hlavně v závěru řadu chyb. Bylo na nás vidět, že jsme unavení po náročné sezóně. Nebudu kritizovat hráče, hráči ukázali, že máme velmi silnou základnu. Potěšil mě třeba Lazaro, ale jsem rád, že máme řadu hráčů, řadu alternativ oproti předchozím létům. Hráli jsme jinak než v předchozím utkáním, hráli jsme trochu defenzivněji. Chtěli jsme si vyzkoušet také situaci, že když dostaneme gól, tak dokážeme skórovat. Nebylo to ideální, ale vyhráli jsme

Na další rohový kop už nedošlo a český tým tak poprvé pod vedením trenéra Pavla Vrby prohrál. Češi proti Rakousku nebyli horším týmem, ale nedokázali proměnit šance, což byl dnes hlavní problém. Rakousko se nedostalo k mnoha šancím, když už ano, tak to většinou byla velká možnost nebo gól.

Češi se dočkali prvního a jediného zásahu na konci první půle díky Tomáši Hořavovi, ale tento gól nakonec na výhru nestačil. Český tým sice prohrál, ale za výkon se stydět nemusí.

90+4
    Procházka se dostal ke střele, kterou Rakušané blokují na další roh!