Japonsko – Kolumbie 1:4 (kon.) | Řecko – Pobř. slonoviny 2:1 (kon.) | Nigérie – Argentina 2:3 (kon.)
Bosna – Írán 3:1 (kon.) | Honduras – Švýcarsko 0:3 (kon.) | Ekvádor – Francie 0:0 (kon.)
Nigérie
2:3 (1:2)
Argentina
Středa 25.06.2014, 18:00 • Estádio Beira-Rio, Porto Alegre • Mistrovství světa

Skupinu F tak suverénně vyhrála Argentina, která se v osmifinále zřejmě utká s jedním ze dvojice Ekvádor – Švýcarsko. Do osmifinále jde i přes dnešní prohru také Nigérie, na tu s největší pravděpodobností čeká Francie. (20:05:05)

Dnes jsme sledovali velmi zajímavé utkání. Oba týmy ho pojaly velmi ofenzivně a diváci se tak dočkali hned pěti gólů. Skóre zápasu otevřel už ve 3. minutě Lionel Messi, ale hned vzápětí odpověděl Ahmed Musa. V závěru první půle však opět zaúřadoval Messi, který se nádherně trefil z trestného kopu a dotáhl se na Neymara v čele tabulky střelců šampionátu. Dva zásahy si v tomto duelu připsal i Musa, jenž v úvodu druhé půle srovnal na 2:2. Tři minuty poté ale vstřelil nakonec vítěznou branku zápasu Argentinec Rojo.

90+4
    Rojo byl faulován a troufám si tvrdit, že je rozhodnuto.

90+4
    Možná poslední akce Nigérie začíná od brankáře Enyeamy.

90+3
    Hráči Nigérie drží míč. Nyní je již jasné, že i oni postoupí spolu s Argentinou do osmifinále šampionátu.

90+1
    Rozhodčí Rizzoli nastaví čtyři minuty.

90
    Střídání v týmu Argentina: ze hřiště odchází Gonzalo Higuaín, přichází Lucas Biglia.

89
    Velká chyba Nigérie v rozehrávce. K míči se dostal di María a okamžitě ho poslal na rozběhnutého Higuaína. Ten už byl však ve velkém úhlu a Enyeama navíc dobře vyběhl. Higuaín tak balón zasekl a nahrál ho dozadu.

88
    Ambrose hezky prošel až do střelecké pozice. Romero si mohl oddechnout, protože Garay stačil míč tečovat do boční sítě. Nebýt tohoto obranného zákroku, možná by bylo vyrovnáno!

87
    Nigerijci teď kombinují před šestnáctkou soupeře.

85
    Di María využil otevřenější obrany soupeře a z levé strany se řítil na bránu. Zkusil Enyeamu propálit, ale ten byl opět na svém místě.

84
    Emenike vybojoval aut v souboji s Rojem. Super Eagles se ještě snaží vyrovnat.

Utkání sleduje i anglický zadák Rio Ferdinand, který má jasno. Bránění obou týmů je podle něj doslova hrozné.

82
    Nebezpečná situace před bránou Argentiny. Míč tam prošel pod nohama hned dvěma obráncům, vše vyřešil odkopem až Mascherano.

82
    Argentinci dnes vyprodukovali už 11 střel na bránu.

81
    Dnes sledujeme opravdu velmi zajímavé utkání. Do jeho konce zbývá ještě deset minut.

80
    Střídání v týmu Nigérie: ze hřiště odchází Peter Odemwingie, přichází Uche Nwofor.

80
    Málem to bylo 2:4! Na centr di Maríi si naskočil stoper Garay a míč jen o centimetry minul horní roh brány Nigérie.

Martin Augustin

Branky: 4. Musa (Babatunde), 47. Musa (Emenike) – 3. Messi, 45+1. Messi, 50. Rojo (Lavezzi)

Karty:   49. Omeruo (NIG), 51. Oshaniwa (NIG)

Držení míče: 42 % : 58 %.
    Střely na branku: 7:13. Střely mimo: 5:5.
    Nigérie: Enyeama – Ambrose, Yobo (C), Oshaniwa, Omeruo – Onazi, Mikel – Musa, Odemwingie (80. Nwofor), Babatunde (65. Uchebo) – Emenike.
    Náhradníci: Ejide, Agbim – Egwuekwe, Odunlami, Oboabona, Uzoenyi, Gabriel, Azeez, Nwofor, Uchebo, Sh. Ameobi.

Argentina: Romero – Zabaleta, F. Fernández, Garay, Rojo – Gago, Mascherano, di María – Higuaín (90. Biglia), Messi (C) (63. Álvarez), Agüero (38. Lavezzi).
    Náhradníci: Orión, Andújar – Campagnaro, Demichelis, Basanta, A. Fernández, Álvarez, Biglia, Pérez, Rodríguez, Palacio, Lavezzi.

Rozhodčí: Nicola Rizzoli – R. Faverani, A. Stefani (ITA)