Liberec – Kölner Haie 2:1 (kon.) | Kärpät – Košice 3:2 (po pr.) | TPS – Linköping 3:4 (0:2 po s.n.)
Krefeld – SønderjyskE 3:4 (kon.) | Frölunda – Briançon 6:2 (kon.) | Växjö – Kuopio 2:1 (kon.)
Skellefteå – IFK Helsinky 3:0 (kon.)
Växjö Lakers
2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
KalPa Kuopio
Středa 24.09.2014, 20:05Hokejová Liga mistrů

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek večera a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (22:24:27)

Dnes jsme sledovali velice zajímavé měření sil mezi švédským Växjö a finským týmem KalPa Kuopio. Od první minuty bylo znát, že jde v dnešním zápase o hodně, což se také potvrdilo. Lakers nakonec vyhráli 2:1, což přihrálo také pražské Spartě, která se tak udržela na prvním místě ve skupině G.

Domácí šli do vedení hned ve 4. minutě, kdy se prosadil Tuomas Kiiskinen. Växjö pak nasadilo pečlivou defenzivu a KalPa se nemohla dostat ani k pořádnému ohrožení Steenovy branky.

Na začátku druhé třetiny navíc udeřil podruhé na straně domácích v přesilové hře Nick Johnson. Hostům se přeci jen podařilo snížit, když se v polovině třetí třetiny prosadil český útočník Tomáš Kubalík.

Nick Johnson pak v závěru ještě neproměnil trestné střílení. Ze závěrečného tlaku Kuopia pak už nic nebylo, hosté se pořádně nedokázali ani usadit v útočném pásmu, a tak Växjo vyhrálo 2:1!

60:00

59:48
    Úmyslné postavení mimo hru zřejmě ukončuje veškeré naděje Kuopia v dnešním zápase.

59:36
    Domácí hokejisté dokázali dostat puk do bezpečí a už to s jejich výhledy na tříbodové vítězství vypadá dobře.

59:08
    Kilpelainen už zůstává na střídačce, KalPa to zkusí v šesti mužích v poli!

59:08
    Hostující trenér si bere oddechový čas, aby vysvětlil svým svěřencům, jak by si představoval závěrečný tlak.

59:08
    Při přechodu do útočného pásma se hosté dostali do postavení mimo hru.

58:42
    Kilpelainen stále zůstává ve své brance, i když se hosté už několik vteřin drží v útočném pásmu.

58:11
    Hosté se nemohou dostat s pukem do útočné třetiny, aby mohli začít se závěrečným náporem.

57:37
    Tuomas Kiiskinen se dostal do obrovské šance, z bezprostřední blízkosti ale nedokázal Kilpelainena prostřelit!

56:59
    Rakhshani se vrací na led, Växjö hraje v plném počtu.
    Johnson neproměňuje trestné střílení!

56:26
    K trestnému střílení se postavil Nick Johnson, bekhendovým blafákem si na Kilpelainena ale nepřišel!

56:26
    Trestné střílení pro domácí! Voutilainen fauloval unikajícího Erika Josefssona a rozhodčí píská trestné střílení!

56:04
    Ne! Hosté nevědí jak přelstít pečlivou čtveřici domácích.

55:25
    Hosté se sami vyhnali z útočného pásma, puk navíc dojel Liam Reddox a ušetřil dalších pár vteřin s pukem v útočné třetině.

54:59
    Rhett Rakhshani tak dnes již potřetí míří na trestnou lavici, dostává menší trest za nedovolenou výstroj.

54:42
    Hostující brankář Kilpelainen rychle opouští své brankoviště a spěchá na střídačku, Rakhshani totiž hrál bez helmy, za což se v mezinárodních pravidlech uděluje trest.

Adam Lacek

Branky a nahrávky: 4. Kiiskinen (Varakas, Laakso), 23. Johnson (Varakas, Kiiskinen) – 51. Kubalík (Hyvärinen, Rissanen)

Växjö Lakers: Steen (Nihlstorp) – Laakso, Welch, Varakas, Larsson, Lundgren, M. Johansson – Kiiskinen, Rosén, Johnson – Rakhshani, A. Johansson, Kallio – Reddox, Lajunen, Strömwall – Rydahl, Josefsson, Åslin
    KalPa Kuopio: Kilpelainen (Perhonen) – Lyytinen, Timonen, Riikola, Koivisto, Konttinen, Halonen, Nuuinen, Seppala – Kubalík, Rissanen, Keranen – Voutilainen, Ilomaki, Birner – Hyvarinen, Ruohomaa, Kolehmainen – Junnila, Harjama, Mutanen

Rozhodčí: Warshaw (AUT), Persson (SWE) – Lundgren (SWE), Malmqvist (SWE)