Kvitová – Williamsová 0:0; 0:0; 0-0 (skreč) | Williamsová – Šafářová 2:1 (kon.)
1
1 6 2
Čtvrtek 02.10.2014, 13:47WTA Peking - China Open (tvrdý povrch)

Já děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek čtvrtečního dne. Příště na počtenou. (15:28:26)

Na Serenu Williamsovou čeká ve čtvrtfinále Australanka Samantha Stosurová, která vyřadila 2:0 na sety mladičkou Alize Cornetovou z Francie.

Opravdu krásný a i přes konečný výsledek velmi vyrovnaný zápas. Lucie Šafářová zaslouží uznání, obrovské favoritky nejen tohoto utkání, ale i celého turnaje, se vůbec nezalekla a potrápila ji víc, než by si Williamsová přála. Škoda, že v prvním gemu třetího setu nevyužila brejkbol, duel možná mohl vypadat jinak. I tak se nemá rodačka z Brna za co stydět, turnaj v Pekingu opouští se ctí.

Konec zápasu

6:2
    Tak byla neuvěřitelná výměna. Williamsová běhala po kurtu sem a tam, už to vypadalo, že se Šafářová dočká shody, než přišel finální úder Američanky, který Lucie u sítě pustila, neboť se domnívala, že míří do autu, ale k její smůle se míček otřel o boční lajnu. Je konec.

40-30
    Ještě není konec, první mečbol Lucie odvrací křižným forhendem k postranní čáře.

40-15
    Jsou tady dva mečboly, Lucie se prezentovala sice pěkným podáním, její další úder po returnu soupeřku už tak pohledný nebyl, míček dopadl daleko do autu.

30-15
    Úder české hráčky končí za základní čárou.

15-15
    Bod z podání pro rodačku z Brna.

15-0
    Po krátké výměně doběhla Williamsová k síti a zamířila do protipohybu Šafářové.

5:2
    Konec přestávky, podávat bude Lucie Šafářová.

5:2
    Následuje přestávka a výměna stran.

5:2
    Výborně, česká hráčka dostala soupeřku pod tlak, poté doběhla k síti a střelou do volné části kurtu si vynutila prodloužení tohoto mače.

15-40
    Šestá dvojchyba Williamsové a Lucie má dva brejkboly.

15-30
    Jedenácté eso Williamsové.

0-30
    Aut americké hráčky.

0-15
    Šafářová zahrála prasátko, poté se své soupeřce pochopitelně omluvila.

5:1
    Druhý už ne, po returnu Williamsové zamířila jen do pásky. Američanka jde podávat na vítězství a zároveň postup.