Lotyšsko – Island 0:3 (kon.) | Nizozemsko – Kazachstán 3:1 (kon.) | Turecko – Česko 1:2 (kon.)
Belgie – Andorra 6:0 (kon.) | Kypr – Izrael 1:2 (kon.) | Wales – Bosna 0:0 (kon.)
Bulharsko – Chorvatsko 0:1 (kon.) | Itálie – Ázerbájdžán 2:1 (kon.) | Malta – Norsko 0:3 (kon.)
Turecko
1:2 (1:1)
Česko
Pátek 10.10.2014, 20:45 • Şükrü Saracoğlu, Istanbul (TUR) • Kvalifikace ME

Děkuji Vám za pozornost a přeji dobrou noc. (22:50:32)

Česko má na svém kontě 6 bodů a v tabulce se nachází na 2. pozici. Na 1. místě je pak Island, který má stejný počet bodů, ale lepší skóre.

Čeští fotbalisté se nevzdali a v těžkém utkání vybojovali cenné 3 body. Velký kus práce dnes odvedl i Sivok, který vládl hlavně ve vzduchu. Nicméně všichni hráči do zápasu dali úplně všechno.

Držení míče: Turecko 57% – 43% Česko.
    Střely celkem: Turecko 17:9 Česko.
    Střely na branku: Turecko 6:3 Česko.
    Střely mimo branku: Turecko 7:2 Česko.
    Střely do brankové konstrukce: Turecko 1:0 Česko.
    Zablokované střely: Turecko 4:4 Česko.
    Rohové kopy: Turecko 4:1 Česko.
    Zákroky brankářů: Turecko 1:5 Česko.
    Ofsajdy: Turecko 6:2 Česko.

Rozhodčí Eriksson dnes naposledy foukl do píšťalky, a ukončil tak utkání, ve kterém Turecko podlehlo Česku, a to v poměru 1:2. Domácí tým byl od úvodních minut aktivnější a to potvrdil už v 8. minutě, když se přesně trefil Bulut a Turecko šlo do vedení. V 15. minutě zahrával rohový kop Krejčí, jenž centrovaný balon posadil na hlavu Sivoka a ten parádní trefou vyrovnal na 1:1. Nicméně pak už bylo aktivnější zase domácí Turecko, které si vytvářelo nebezpečné šance. Čeští fotbalisté se pozorně bránili a nechtěli inkasovat další gól, hodně týmu pomohl i brankář Čech. Také s úvodem druhého poločasu byli Turci aktivnější, ale byli to Češi, kteří šli v 58. minutě do vedení. Velký kus práce odvedl Kadeřábek, který poslal do šance Dočkala a ten se nemýlil. Domácí tým se velmi snažil, ale do konce utkání už se mu nic nepovedlo, a tak prohrál 1:2.

90+5

90+5
    Turci poslali před Čechovu branku dva nebezpečné centry, ale pokaždé zasáhl skvěle Sivok.

90+5
    Už vypršel nastavený čas, ale stále se hraje.

90+3
    Nicméně Turecko z volného přímého kopu nic nevytěžilo a Česko získalo balon pro sebe.

90+3
    Faulovaný byl Turan, kterého poslal k zemi Vácha. Domácí tým dostal výhodu volného přímého kopu.

90+2
    Máme tady taktické střídání: hrací plochu opouští Dočkal a na trávník nastupuje Plašil.

90+1
    Na levé straně se uvolnil Erkin a chtěl ohrozit Čechovu branku, avšak Erkinovi střela ani trochu nesedla a branku přestřelil.

90+1
    Vácha přihrál Vydrovi, ale ten o balon přišel, a tak se Češi musí opět bránit.

90
    Druhý poločas bude nastaven o 4 minuty.

90
    Vácha vystihl rozehrávku soupeře a Česko vyráží do protiútoku.

90
    Turan chtěl odcentrovat balon do pokutového území, ale Dočkal jeho pokus úspěšně zablokoval.