Vítkovice – Mladá Boleslav 1:4 (kon.) | Zlín – Třinec 0:4 (kon.) | Kometa Brno – Slavia 7:1 (kon.)
Pardubice – Plzeň 3:2 (kon.) | Sparta – Litvínov 0:1 (kon.) | Olomouc – Mountfield HK 2:4 (kon.)
HC Olomouc
2:4 (0:1, 2:1, 0:2)
Mountfield HK
Úterý 14.10.2014, 19:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • Tipsport extraliga

Dnes je to z mé strany vše. Já se s vámi loučím a u dalšího on-line přenosu zase někdy na počtenou. (21:25:11)

Hradec Králové tedy ve třetí třetině rozhodl o svém vítězství. Rozhodující branku hostů vstřelil v 57. minutě Dietz, na kterého ještě brankou do opuštěné klece navázal Knotek, a tak si Mountfield odváží z Olomouce velmi cenné tři body.

60:00
    KNOTEK - 2:4

59:38
    Mountfield právě vstřelil branku!
    Pojišťující branku do opuštěné klece nyní ze středního pásma střílí TOMÁŠ KNOTEK! Asistence: Rastislav Dej, Roman Kukumberg.

59:20
    Trvaj míří na svou střídačku!

59:10
    Petr Fiala (OLO) si bere oddechový čas.

59:10
    Domácí jsou nyní vykázání do středního pásma, protože hlavní rozhodčí viděl útočícího hráče v brankovišti Hradce Králové.

58:44
    Dietz zavezl puk až do útočného pásma, kde jej poslal za olomouckou bránu.

58:25
    Znovu zakázané uvolnění hostů.

58:16
    Další icing Hradce Králové.

58:06
    Mountfield opět pouze vyhodil puk přes celé kluziště, a tak je hostům znovu odpískáno zakázané uvolnění.

57:39
    Vyrůbalík napřáhl na modré čáře, ale jeho pokus skončil hned na prvním bránícím hráči.

57:32
    Do hry se nyní zapojila hostující střídačka, a tak se bude vhazovat v obranné třetině Mountfieldu.

56:45
    Hradec pouze poslal puk na zakázané uvolnění.
    DIETZ - 2:3

56:23
    Hosté se hodně dlouho drželi ve své útočné třetině, kde se nakonec dostal puk na modrou čáru k STANISLAVU DIETZOVI, jehož nahození proklouzlo Trvajovi mezi jeho betony. Asistence: Rastislav Dej.

55:40
    Patera poslal hodně nesmyslnou přihrávku přes střed obranného pásma, kde si jej sebral Šimánek, ale naštěstí pro domácí tým mu jeho střela vůbec nesedla a puk letěl hodně mimo Trvajovu bránu.

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 27. Cibák (Marosz, Kucharczyk), 33. Hrňa – 18. Kudrna (Vydarený, Šimánek), 40. Skokan (Pláněk, Dej), 57. Dietz (Dej), 60. Knotek (Dej, Kukumberg)

HC Olomouc: Trvaj (Vošvrda) – Majeský, Varůbalík, Houdek, Skrbek, Škůrek, Ondrušek – Cibák, Marosz, Kucharczyk – Buc, Patera (C), Zuzin – Laš, Matai, Hrňa – Dlouhý, Herman, Diviš.
    Mountfield HK: Kantor (Kacetl) – Slovák, Vydarený, Pláněk, Dietz, Plášil, Vašíček, Kopta, Piegl – Kudrna, Mertl, Šimánek (C) – Skokan, Kukumberg, Dej – Beránek, Knotek, Červený – Pospíšil, Nedvídek, Valcourt.

Rozhodčí: Hradil, Polák – Lhotský, Svoboda

Diváci: 3 913