Detroit – Boston 2:3 (0:2 po s.n.) | Chicago – Calgary 1:2 (po pr.) | Arizona – Edmonton 7:4 (kon.)
po s.n. (0:2)
Detroit Red Wings
2:3 (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0)
Boston Bruins
Čtvrtek 16.10.2014, 02:00 • Joe Louis Arena, Detroit • NHL

S konstatováním, že Boston porazil Detroit 3:2 po samostatných nájezdech se s vámi loučím. Některým přeji dobrou noc, jiným zase dobré vstávání do práce, či školy. (05:16:43)

3. Tomáš Tatar (DET) 1+0

Je za námi skvělé utkání! Velmi skvělý výkon předvedl domácí brankář Howard, díky kterému tak Detroit získává alespoň jeden bod, Boston si odveze dva. V první třetině se oba týmy prosadily. Nejprve skóre otevřel v 6. Krejčí, který jel sám na Howarda. O tři minuty později se podařilo vyrovnat Tatarovi, jenž využil zmatků v obraně Bostonu. V druhé třetině byli hosté mnohem aktivnější a dokázali vstřelit branku. Do polo odkryté klece se trefil ve 34. minutě Smith. Přestože působil Boston opravdu lepším dojmem, podařilo se v úvodu třetí periody vyrovnat Nyquistovi. Konec poslední části a celé prodloužení neskutečně Howard držel svůj tým. Přesto jsou dva body Bostonu, který dokázal proměnit oba nájezdy, domácího brankáře překonal Krejčí i Smith. Za Detroit se netrefil Nestrašil a Nyquist.

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým Boston Bruins. Rozhodující nájezd vstřelil Krejčí.

2. série
    0:2
    A je konec! Howarda překonal i druhý exekutor nájezdů, kterým byl R. Smith.

2. série
    0:1
    Nyquist nedokázal překonat Raska.

1. série
    0:1
    Krejčí svůj nájezd nekompromisně proměnil.

1. série
    0:0
    Prvním nepovedeným nájezdem je pokus domácího Nestrašila.

Samostatné nájezdy začínají.

Ani prodloužení o vítězi nerozhodlo. Opět měli větší šance hosté, nakonec jim to je k ničemu. Budou nájezdy!

65:00
    Prodloužení skončilo.
    Jimmy Howard dnes drží Detroit nad vodou.

Milan Šplíchal

Branky a nahrávky: 9. Tatar (Jurčo, Sheahan), 43. Nyquist (Kronwall, Helm) – 6. Krejčí (Kelly), 34. Smith (Bergeron, Marchand), rozh. náj. Krejčí