NY Rangers – San Jose 4:0 (kon.) | Winnipeg – Calgary 1:4 (kon.) | Anaheim – St. Louis 3:0 (kon.)

Ladislav Šmíd (CGY) 0+0, 1 střela, čas na ledě 12:41
    Jiří Hudler (CGY) 0+0, 3 střely, čas na ledě 17:11 (03:44:56)

Tři hvězdy zápasu

1. Mason Raymond (CGY) 1+2
    2. Jonas Hiller (CGY) 30 zák., 1 gól, 96,77 %
    3. TJ Brodie (CGY) 1+0

Bučení domácích fanoušků a radost soupeře. Takový je opět dnešní obrázek zápasu Winnipegu. Jets nezačal vůbec špatně, protože první třetinu dominovali. Dali však jen jednu branku a to se nakonec ukázalo jako nedostačující vizitka. Zbylých čtyřicet minut patřilo Calgary, které zaslouženě vyhrálo.

Střely na branku ve 3. třetině (celkem): 8-4 (31-28).

60:00

59:47
    Ladd trefuje vyrážečku Švýcara.

59:19
    Po Pelusově střele si Hiller zapisuje další úspěšný zákrok.

59:00
    Poslední minuta dnešního zápasu.

58:19
    Perreault dostal trochu prostoru, ale Hillera zblízka ani nadvakrát nezaskočil.

57:50
    Widemanovu dělovku kryje Pavelec.

56:28
    Šmíd jen obloučkem posílá puk do středního pásma, přesně takový vývoj teď hostům sedí.

55:59
    Monahan prodloužil rozehrávku Russella a odjíždí spokojeně střídat.

55:31
    Calgary drží kotouč povětšinou daleko od branky.

53:32
    Wheeler je na ledě a společně s jeho příchodem hezky vypálil Scheifele. Hiller si říká o cenu hráče zápasu.

53:13
    Monahan přenechal Hudlerovi, jehož střela k Pavelcovi neprošla.

52:47
    Domácím už nezbývá nic jiného, než útočit také v oslabení.

52:17
    Little dlouho vyčkával se střelou a dostal se tak do velmi výhodné pozice. Jeho střelu však mezi betony zastavil Hiller.

51:27
    Frustrace Blakea Wheelera (WPG) pokračuje. Sotva se vrátil z trestné, míří tam znovu – dvě minuty za hrubost. Za stejný prohřešek jsou vyloučeni také Joe Colborne a Mark Stuart, jejichž tresty se vykrátí.

51:16
    Bekhendový pokus Littlea z brankoviště Hiller také vyrazil.

50:52
    Ladd nahodil před branku, kde tečoval Little. Už byl ale moc blízko Hillerovi, puk do branky neměl kudy projít.

Michal Sobotka

Branky a nahrávky: 11. Scheifele (Wheeler, Perreault) – 27. Wideman (Stajan, Russell), 31. Gaudreau (Colborne, Raymond), 33. Raymond (Gaudreau, Wideman), 44. Brodie (Backlund, Raymond)

Winnipeg Jets: Pavelec – Enström, Bogosian, Stuart, Trouba, Postma, Pardy – Ladd, Little, Byfuglien – Perreault, Scheifele, Wheeler – Galiardi, Lowry, Frolík – Peluso, Slater, Thorburn.
    Calgary Flames: Hiller – Giordano, Brodie, Russell, Wideman, Šmíd, Diaz – Colborne, Monahan, Hudler – Ryamond, Backlund, Gaudreau – Glencross, Stajan, Setoguchi – Bollig, Bouma, Byron.

Rozhodčí: Burchell, Jackson – Mach, Galloway