CSKA Moskva – Manchester City 2:2 (kon.) | AS Řím – Bayern 1:7 (kon.) | APOEL – PSG 0:1 (kon.)
Barcelona – Ajax 3:1 (kon.) | Schalke – Sporting 4:3 (kon.) | Chelsea – Maribor 6:0 (kon.)
BATE – Šachtar 0:7 (kon.) | Porto – Ath. Bilbao 2:1 (kon.)
FC Porto
2:1 (1:0)
Athletic Bilbao
Úterý 21.10.2014, 20:45 • Estádio do Dragão, Porto • Liga mistrů

To je z mé strany již vše. Děkuji za pozornost a těším se na Vás zase u dalších zápasů! (22:49:39)
    Utkání v Portu rozhodla populární "sedmička" - Ricardo Quaresma.

Máme za sebou pohledné utkání skupiny H, ve kterém FC Porto udolalo Athletic Bilbao 2:1 a hodně se přiblížilo postupu do další fáze. Naopak Baskové mají na kontě i po třech zápasech jediný bod a pokud ještě chtějí jít dál, už si žádné další zaváhání nemohou dovolit.Po opatrnějším začátku se začal hrát pěkný fotbal zhruba od 25. minuty. Domácí se ujali vedení v závěru první půle po gólu Herrery. Bilbao však o přestávce provětralo sestavu dvěma střídáními a do druhého dějství vstoupilo hodně aktivně. Snaha hostí vyvrcholila v 58. minutě, kdy se dokázal prosadit Fernández Hierro. Hrdinou se však nakonec stal miláček fanoušků Porta, Ricardo Quaresma, který po čtyřech minutách pobytu na trávníku v 75. minutě procedil svou střelu pod tělem brankáře hostí Iraizoze.

90+3

90+1
    Brahimi se od levé postranní čáry dostal až do šestnáctky a přihrál Jacksonovi Martínezivi, který mohl rozhodnout, ale z prostoru penaltového puntíku vypálil těsně vedle tyče.

90+1
    Sudí Skomina nastaví jen dvě minuty.

90
    Quaresmův průnik skončil jen faulem na Laporteho a následnou hádkou s hostujícími hráči.

89
    Athleticu se již začíná krátit čas na to, aby ještě mohlo s utkáním něco udělat.

87
    Do šance se málem dostal Martínez, ale ukázalo se, že byl v ofsajdu.

86
    Hostující Gurpegi otiskl své kolíky na nohy Torrese a rozhodčí Skomina mu ukázal žlutou kartu.

85
    Rozehrávka domácích byla sražena do autu, Porto tedy zůstává u míče.

83
    Domácí měli velké štěstí! Etxebarria nasadil míč na hlavu Laporteho, který zblízka zamířil přímo do Fabiana. Pokud by balón šel kamkoliv jinám, byl by to jistý gól.

82
    Fernández Hierro si u rohu domácí šestnáctky došel pro faul od Alexe Sandra, standardní situace pro Bilbao.

82
    Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Cristian Tello, přichází Óliver Torres.

81
    Do konce řádné hrací doby zbývá deset minut.
    Martinezovy nůžky skončily jen offsidem.

79
    Potlesk na otevřené scéně pro domácí fotbalisty. Quaresma poslal míč do ulice na Alexe Sandra, který odcentroval na zadní tyč, kam vlétl Jackson Martínez a z akrobatické pozice zkoušel zakončit. Míč se do brány nevešel, ale byl to krásný moment v podání hráčů FC Porto.

Martin Augustin

Branky: 45. H Herrera (Quintero), 75. Quaresma (Brahimi) – 58. Fernández Hierro (Etxebarria)

Karty:   22. Maicon (PRT), 59. Danilo (PRT) – 29. San José (ATB), 59. Susaeta (ATB), 66. M. Rico (ATB), 86. Gurpegi (ATB)

Držení míče: 57 % : 43 %.
    Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 8:4.
    FC Porto: Fabiano – Danilo, Maicon, Martins Indi, Sandro – H Herrera, Casemiro (71. Quaresma), Brahimi – Quintero (64. Neves), Martínez (C), Tello (82. Ó. Torres).
    Náhradníci: Andrés Fernández – Marcano, Ó. Torres, Neves, Quaresma, López, Aboubakar.

Athletic Bilbao: Iraizoz (C) – de Marcos, Etxeita, Laporte, Balenziaga – San José (46. Muniain), Iturraspe – Fernández Hierro, M. Rico (73. Gurpegi), Susaeta – Aduriz (46. Etxebarria).
    Náhradníci: Herrerín – Aurtenetxe, Iraola, Gurpegi, Etxebarria, Muniain, Viguera.

Rozhodčí: Damir Skomina – Jure Praprotnik, Robert Vukan (SVN)