Pittsburgh – Vancouver 0:3 (kon.) | Carolina – Washington 1:2 (kon.) | Toronto – New Jersey 3:5 (kon.)
Detroit – Dallas 5:2 (kon.) | Florida – Columbus 3:4 (0:1 po s.n.) | Tampa – Buffalo 5:0 (kon.)
Ottawa – NY Islanders 1:2 (kon.) | Nashville – St. Louis 4:3 (kon.) | Calgary – Colorado 4:3 (po pr.)
Arizona – Los Angeles 0:4 (kon.) | San Jose – Boston 7:4 (kon.)
Nashville Predators
4:3 (2:1, 1:1, 1:1)
St. Louis Blues
Pátek 05.12.2014, 02:00 • Bridgestone Arena, Nashville • NHL

To je ode mě pro dnešek všechno. Přeji příjemné prožití dnešního dne. (04:49:38)

1. Mike Ribeiro (NSH) – 3 body (1+2), +2, TOI: 17:46
    2. Vladimir Tarasenko (STL) – 2 body (2+0), +0, TOI: 20:21
    3. Filip Forsberg (NSH) – 2 body (1+1), +1, TOI: 15:05

Dnešní bedlivě sledované utkání je tedy minulostí. Bitvu o čelo Centrální divize vyhrávají Predátoři v poměru 4:3, kteří potvrdili, že v poslední době je jejich Bridgestone aréna takřka nedobytnou tvrzí. Domácí vedli od dvacáté minuty a dá se říci, že si svůj náskok bez větších problémů celý zápas udržovali.
    Velká premiéra Martina Brodeura v dresu St. Louis dopadla průměrně. Dvaačtyřicetiletý veterán ani neoslnil, na druhou stranu ale nezklamal. V první třetině předvedl několik výborných zákroků. Celkem lapil dvacet střel Nashvillu, přičemž za svá záda pustil čtyři puky. Původně byla Brodeuorovi přiznána asistence u třetí branky jeho mužstva. Nakonec mu statistici kanadský bod upřeli.

60:00

59:41
    Zakázané uvolnění Nashvillu. Hra se přesune před Rinneho.

59:27
    Oshie pálil z mezikruží mimo bránu.

59:20
    Hosté hrají v šesti.

59:04
    Martin Brodeur byl nyní na půli cesty na střídačku, když se k němu dostal kotouč. Brankář známý pro skvělou práci s hokejkou vyhodil kotouč na zakázané uvolnění.

58:53
    Logický krok, Ken Hitchcock si vybírá oddechový čas.

58:46
    Přečíslení dva na jednoho v podání St. Louis zakončoval Berglund, jeho prudkou střelu v jízdě vykryl Rinne.

58:36
    Nyní se navíc Blues dopustili zakázaného uvolnění.

58:25
    Kotouč je hodně daleko od brány Nashvillu.

58:00
    Hlasatel oznámil poslední dvě minuty třetí třetiny. Načež se ozvali domácí fanoušci.

57:31
    Oshie objel polovinu útočného pásma, než se rozhodl pro střelu bekhendem. Ta byla sražena na ochrannou síť.

56:41
    To mohl změnit Stastny, jeho svižný pokus švihem zaplachtil mimo bránu.

56:40
    Bluesmanům se nedaří vytvořit si tlak, z něhož by mohli vytěžit vyrovnání.

55:14
    A hosté hrají v plném počtu.

Václav Petrů

Branky a nahrávky: 15. Forsberg (Ribeiro), 20. Nyström (Ribeiro, Fisher), 22. Ribeiro (Neal, Forsberg), 50. Wilson – 6. Tarasenko (Steen), 24. Tarasenko (Gunnarsson, Stastny), 53. Schwartz (Shattenkirk)

Nashville Predators: Rinne (Hutton) – Weber, Josi, Jones, Volčenkov, Ellis, Ekholm – Neal, Ribeiro, Forsberg – Smith, Jänkrok, Wilson – Jokinen, Fisher, Cullen – Beck, Bourque, Nyström
    St. Louis Blues: Brodeur (Allen) – Pietrangelo, Jackman, Shattenkirk, Gunnarsson, Cole, Lindbhohm – Tarasenko, Lehterä, Steen – Oshie, Stastny, Schwartz – Backes, Berglund, Ott – Reaves, Lapierre, Butler

Rozhodčí: McCauley, O´ Rourke – Henderson, Heyer

Diváci: 16 409