Washington – Ottawa 2:1 (kon.) | Columbus – Nashville 1:5 (kon.) | Florida – Pittsburgh 4:3 (1:0 po s.n.)
Anaheim – San Jose 3:2 (po pr.) | Vancouver – Arizona 7:1 (kon.) | Los Angeles – Calgary 3:4 (po pr.)
Washington Capitals
2:1 (0:0, 2:1, 0:0)
Ottawa Senators
Úterý 23.12.2014, 01:00 • Verizon Center, Washington • NHL

Ode mě je to vše a já vám přeji příjemně strávené předsváteční úterý. (03:42:50)

Československá stopa v utkání
    Milan Michálek (OTT) 0+0, 1 střela, čas na ledě: 13:56

1. Braden Holtby (WSH) 38 zák., 1 gól, 97,4%
    2. Nicklas Backström (WSH)1+0
    3. Jay Beagle (WSH)1+0

Dnešní utkání je tedy u konce a Washington slaví vítězství. O to se největší měrou postaral fantastický Braden Holtby, který pochytal 39 z 39-ti střel Ottawy a dovedl Caps k vítězství. Senátoři se i přes závěrečný tlak nezmohli na vyrovnání a domů se vrací bez bodu.

60:00

59:41
    Dva pokusy o trefení prázdné brány neúspěšné, ale domácí už toto vedení ubrání.

59:17
    Opět skvělý Holtby, který tentokrát nadvakrát zlikvidoval Turrisovu šanci!

58:40
    Bobby Ryan měl na holi vyrovnání, ale Holtby se včas přesunul a zasáhl.

58:31
    I přes nevůli Chimery pískají čároví rozhodčí další zakázané uvolnění.

58:11
    Erik Karlsson musel rychle zpátky, ale nakonec udržel Johanssona na svých zádech.

58:02
    Jsou tady poslední dvě minuty třetí třetiny a další zakázané uvolnění Washingtonu. Craig Anderson je na střídačce a Sens to zkouší v šesti!

57:37
    Caps se dostali do útočného pásma a hned z toho byl velký závar. Orpik napálil puk na Andersona a ten s velkými problémy, obtěžován, ale nakonec skryl puk.

57:11
    Útočný výlet Karlssona neznamenal úspěch a domácí přebírají kotouč.

56:49
    Capitals zahrávají jen na zakázané uvolnění a Holtby bude muset opět zbystřit své smysly.

56:19
    Puk je v hledišti a vhazovat se bude ve středním pásmu.

56:00
    Cowen jen nahazuje puk za bránu, kde jej sbírají domácí. Sens se ne a ne usadit v útočném pásmu.

55:14
    Laich s Fehrem dobře bojovali u mantinelu a našetřili zhruba půl minuty pobytem v útočném pásmu.

54:48
    Puk se ocitá mimo ledovou plochu a nás čeká zřejmě poslední komerční přestávka ve třetí třetině.

Lukáš Podleśny

Branky a nahrávky: 34. Beagle (Kuzněcov, Green), 40. Backström (Green, Johansson) – 36. Condra

Washington Capitals: Holtby (Peters) – Carlson, Orpik (A), Niskanen, Alzner, Green, Hillen – Wilson, Backström (A), Ovečkin (C) – Bouwer, Kuzněcov, Johansson – Ward, Fehr, Laich – Beagle, Latta, Chimera
    Ottawa Senators: Anderson (Lehner) – Karlsson (C), Borowiecki, Ceci, Cowen, Gryba, Wiercioch – Stone, Turris (A), MacArthur – Ryan (A), Zibanejad, Hoffman – Chiasson, Pageau, Michálek – Condra, Legwand, Greening

Rozhodčí: Justin St. Pierre, Kevin Pollock – Tim Nowak, Derek Amell