Winnipeg – NY Islanders 2:5 (kon.) | Florida – NY Rangers 2:5 (kon.) | Buffalo – Tampa 1:5 (kon.)
Boston – Toronto 3:4 (1:2 po s.n.) | Pittsburgh – Carolina 2:1 (kon.) | Columbus – Minnesota 3:1 (kon.)
Detroit – New Jersey 3:1 (kon.) | Dallas – Arizona 6:0 (kon.) | Anaheim – San Jose 0:3 (kon.)
Colorado – Philadelphia 4:3 (po pr.) | Calgary – Edmonton 4:3 (po pr.) | Washington – Chicago 3:2 (kon.)
Columbus Blue Jackets
3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Minnesota Wild
Čtvrtek 01.01.2015, 01:10 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

S konstatováním, že Columbus Blue Jackets poráží Minnesotu i počtvrté z posledních čtyř duelů těchto soupeřů, tentokrát poměrem 3:1 se s Vámi loučí a dobrou noc přeje Tomáš Lysý. (03:40:36)

Československá stopa v utkání:
    Do tohoto zápasu žádný Čech ani Slovák nezasáhl.

Radost Sergeje Bobronského a jeho spoluhráčů z výhry nad Minnesotou

Utkání je u konce a Minnesota si z posledních čtyři zápasů s Columbusem připisuje čtvrtou porážku. První třetina sice vyšla lépe hostům, když Kuemper pochytal několik nebezpečných šancí a v 16. minutě otevřel skóre zápasu Zach Parise, jenže od té doby se hosté trápili s výborným Bobrovským. Měli i trošku smůly, protože v poslední minutě druhé třetiny odolal Kuemper velkému tlaku, nikoliv však střele nazdařbůh v podání Kevina Connautona, kterou asi moc neviděl. Šest minut po začátku třetí části se trefil z první naprosto přesně do pravého horního rohu David Savard a pečeť na výhru Blue Jackets dal trefou do prázdné klece Ryan Johansen.

60:00
    Ryan JOHANSEN - 3:1

59:38
    Columbus právě vstřelil branku!
    Ostrostřelec RYAN JOHANSEN toto prostě musel dát. Buly před Bobrovským sice vyhrál Koivu právě nad Johansenem, ale hosté poté ztratili puk, ten získal právě columbusský snajpr par excellence a bez potíží poslal puk do opuštěné klece. Bez asistence.

59:28
    Zakázané uvolnění Columbusu.

59:12
    Okupování branky Bobrovského končí střelou Nino Niederreitera do připraveného Bobrovského, který pokus šýcarského útočníka dobře viděl.

58:51
    Minnesota vybojovala buly a Kuemper je už na střídačce. Hosté hrají v šesti.

58:44
    Minnesota i vyžádala oddechový čas. K buly dojde ve středním pásmu.

58:25
    Scandella sice zavezl kotouč do útočného pásma, ale beci hostí si věděli rady s dojíždějícími hráči. U puku je tak znovu Columbus a posílá jej do středního pásma. Kuemper tak nemůže ven z klece.

58:00
    Probínají poslední dvě minuty zápasu.

57:57
    Dubinsky s Calvertem způsobili nečekané problémy napadáním rozehrávky Minnesoty a hosté byli rádi, že udrželi puk za brankou, než sudí zapískal přerušení hry.

57:38
    Jenže zase to byl Columbus, který vyhrál buly a poslal puk k brance Kuempera. Jak to jednoduchý způsob, dalo by se říct. Tím spíš, že Minnesota rozehrává jen na zakázné uvolnění.

57:02
    Až nyní se po delším čase povedlo Minnesotě vybojovat buly před Bobrovským.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 40. Connauton, 46. Savard (Connauton, Dubinsky), 60. Johansen – 16. Parise (Koivu, Vanek)

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (McElhinney) – Johnson, Savard, Connauton, Wisniewski, Tjutin, Prout – Hartnell, Johansen, Morin – Calvert, Dubinsky, Cracknell – Foligno, Wennberg, Skille – Tropp, Chaput, Boll. Trenér: Todd Richards.
    Minnesota Wild: Kuemper (Curry) – Suter, Spurgeon, Scandella, Folin, Prosser, Bickel – Parise, Koivu, Pominville – Niederreiter, Coyle, Vanek – Cooke, Graovac, Fontaine – Sutter, Brodziak, Carter. Trenér: Mike Yeo.

Rozhodčí: 17 Frederick L'Ecuyer, 13 Dan O'Halloran – 83 Matt MacPherson, 98 John Grandt

Diváci: 18040