Ottawa – Tampa 2:4 (kon.) | Chicago – Dallas 5:4 (po pr.) | Colorado – Columbus 3:4 (kon.)
Anaheim – Nashville 4:3 (2:1 po s.n.) | Edmonton – NY Islanders 5:2 (kon.)
Colorado Avalanche
3:4 (1:1, 2:2, 0:1)
Columbus Blue Jackets
Pondělí 05.01.2015, 02:00 • Pepsi Center, Denver • NHL

Ode mě to bude všechno. Loučím se s vámi a přeji dobrou noc! (04:41:19)

Máme za sebou velmi pěkné utkání!

V něm se do vedení dostali domácí už po 30 sekundách, kdy se prosadil Jarome Iginla. O vyrovnání se v 11. minutě postaral Brandon Dubinsky, jenž se prosadil i na začátku druhé třetiny. Na 2:2 dokázal srovnat domácí kapitán Gabriel Landeskog, na něj o chvíli později ale navázal hostující útočník Ryan Johansen. Domácí se dostali do vedení ve 36. minutě, když se prosadil Cody McLeod. Utkání už se řítilo do prodloužení, když ale vše rozseknul 61 sekund před koncem obránce Columbusu David Savard.

Z Pepsi Center si tak dva body za výhru 4:3 odvezli hokejisté Columbusu Blue Jackets.

60:00

59:50
    O'Reilly od mantinelu mířil nepřesně.

59:40
    Blue Jackets dostali puk do středního pásma.

59:21
    Oddechový čas pro domácí.

59:21
    McElhinney nyní udržel puk po závaru před svou brankou, který zařídil dobrou přihrávkou Tanguay.

58:59
    Semjon Varlamov už zůstává na střídačce, domácí v šesti!
    David SAVARD - 3:4

58:59
    Columbus právě vstřelil branku!
    Tak to je rána pro domácí celek! 61 sekund před koncem se hosté ujímají vedení 4:3, když od modré napálil kotouč DAVID SAVARD, který tak napravil svá předchozí zaváhání u inkasovaných branek tím nejlepším možným způsobem! Asistence: Nick Foligno a Scott Hartnell.

58:32
    Iginlovu přihrávku odpálil Johansen do ochranné sítě, vhazování po pravici McElhinneyho.

58:00
    Do konce zbývají dvě minuty a především na domácích je vidět, že by rádi rozhodli už v základní hrací době.

57:28
    Velmi dobrá kombinace Colorada málem skončila brankou, Talbotovu přihrávku si do vlastní branky skoro srazil Connauton, McElhinney ale pohotově zareagoval a puk vyrazil betonem!

56:27
    Jan Hejda vystřelil po vhazování zápěstím, beton hostujícího brankáře ale dostal puk do rohu kluziště.

56:24
    Puk opět na střídačce, tentokráte po odpalu Hartnella.

Michal Belšán

Branky a nahrávky: 1. Iginla, 26. Landeskog (Duchene, Barrie), 36. McLeod (Briere, Stuart) – 12. Dubinsky (Goloubef, J. Johnson), 22. Dubinsky (Calvert, Goloubef), 28. Johansen (Hartnell, Foligno), 59. Savard (Foligno, Hartnell)

Colorado Avalanche: Varlamov (Berra) – Hejda, E. Johnson, Holden, Stuart, Guenin, Barrie – Tanguay, O'Reilly, Iginla – Landeskog, Duchene, Rendulič – Briere, Mitchell, MacKinnon – McLeod, Cliche, Talbot
    Columbus Blue Jackets: McElhinney (Bobrovskij) – J. Johnson, Savard, Connauton, Wisniewski, Tjutin, Goloubef – Hartnell, Johansen, Foligno – Calvert, Dubinsky, Morin – Collins, Wennberg, Skille – Tropp, Chaput, Boll

Rozhodčí: Hebert, Peel – Shewchyk, Knorr