New Jersey – Toronto 2:1 (2:0 po s.n.) | Washington – Pittsburgh 4:0 (kon.) | Los Angeles – Chicago 4:3 (kon.)
Los Angeles Kings
4:3 (1:2, 1:0, 2:1)
Chicago Blackhawks
Čtvrtek 29.01.2015, 04:30 • Staples Center, Los Angeles • NHL
    Jeff Carter 2+1

A to bude ode mě všechno. Děkuji vám za pozornost a přeji příjemný den, dobré ráno! (07:25:23)

Střely: 27:29 (10:13, 9:10, 8:6)

Velmi napínavý zápas je u konce, Los Angeles vyhrálo 4:3! A to v dnešním utkání třikrát prohrávalo.

Nejprve po brance z druhé minuty, kterou obstaral Patrick Kane. Vyrovnání v deváté minutě zařídil útočník Jeff Carter. Vedení na stranu Blackhawks opět strhl Patrick Sharp. Na začátku druhé třetiny ovšem vyrovnání zařídil opět Jeff Carter. Další branka padla až ve 43. minutě, jejím autorem se stal Andrew Shaw. Domácí dokázali vyrovnat o 11 minut později, kdy se prosadil navrátilec do sestavy Tyler Toffoli. Vítězná branka padla v 57. minutě, střelu Jakea Muzzina se do vlastní branky srazil Niklas Hjalmarsson. Hosté to ještě zkusili s šesti hráči v poli, ale už se neprosadili.

Los Angeles tedy vyhrálo na domácím ledě 4:3 proti Chicagu!

60:00

59:56
    Hossa se rozjel dopředu a vystřelil bekhendem, Quick ho ale vychytal a zachránil tak vítězství Los Angeles!

59:40
    King protlačil puk do středního pásma.

59:20
    Dělová rána Duncana Keitha nakonec skončila vedle branky!

59:09
    Oddechový čas pro hosty.

59:09
    Toews posunul za branku na Mariána Hossu, který zkusil zakončit. Kotouč nakonec zůstal volný před brankou, ale Quick ho na poslední chvíli před slovenským útočníkem zalehl! Skvělá práce domácího brankáře!

58:31
    Corey Crawford míří na střídačku, hosté to zkusí v šesti!

58:14
    Seabrook vystřelil zápěstím od modré čáry, pokus byl ale zblokován.

57:47
    Chicago přidalo na obrátkách a snaží se za každou cenu vyrovnat.
    Jake MUZZIN - 4:3

56:23
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Kings jdou dnes poprvé do vedení! Anže Kopitar vyhrál vhazování pro JAKEA MUZZINA, který si sjel do středu a vystřelil. Puk sice mířil mimo, Niklas Hjalmarsson ho ale nešťastně tečoval a tak zapadl do branky. Je to 4:3! Asistence: Anže Kopitar.

Michal Belšán

Branky a nahrávky: 9. Carter (McNabb, Toffoli), 22. Carter (Kopitar, Gáborík), 54. Toffoli (King, Carter), 57. Muzzin (Kopitar) – 2. Kane (Rundblad, Sharp), 12. Sharp (Kane, Keith), 43. Shaw (Teräväinen)

Los Angeles Kings: Quick (Jones) – Muzzin, Doughty, Regehr, Martinez, McNabb, Greene – Gáborík, Kopitar, Brown – King, Carter, Toffoli – Clifford, Stoll, Williams – Lewis, Shore, Nolan
    Chicago Blackhawks: Crawford (Raanta) – Keith, Rundblad, Hjalmarsson, Seabrook, Rozsíval, Oduya – Saad, Toews, Hossa – Sharp, Richards, Kane – Bickell, Shaw, Teräväinen – Nordström, Krüger, Smith

Rozhodčí: Rehman, Dwyer – Wheler, MacPherson

Diváci: 18525