Třebíč – Benátky n/J 4:3 (kon.) | Jihlava – Ústí n/L 2:3 (1:2 po s.n.) | Kladno – Chomutov 4:6 (kon.)
Šumperk – Kadaň 3:1 (kon.) | Litoměřice – Havířov 3:2 (4:3 po s.n.) | Prostějov – Motor ČB 2:1 (kon.)
Havlíčkův Brod – Most 6:1 (kon.)
LHK Jestřábi Prostějov
2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Banes Motor České Budějovice
Pondělí 02.02.2015, 18:00 • Zimní stadion v Prostějově • 1. liga (ČR)

Dámy a pánové, je za námi dramatické třetí dějství zápasu mezi Prostějovem a Českými Budějovicemi. Domácí Jestřábi v něm zahodili velkou možnost odskočit na 3:0. Radek Meidl nedal trestné střílení, protože si na Bláhu blafákem nepřišel. Poté už iniciativu převzali Jihočeši. Nakonec však byli odměněni pouze jednou, v přesilovce se prosadil jejich kapitán Josef Straka. Další gól již hosté ze své převahy nevsítili a Hanáci si za překvapení favorita připisují cenné tři body!
    Ode mne je to pro dnešek vše. Děkuji vám za pozornost, doufám, že vám z těch nervů nepraskla žádná žilka a že jste vše ve zdraví a bez infarktu ustáli. :) Přeji vám krásný a klidný zbytek pondělního večera. (20:26:18)

60:00

59:50
    Hosté ale už nestihnou srovnat! Domácí si připisují důležité tři body!

59:35
    Čtvrt minuty do konce bude se hrát 4 na 4. Radek Meidl (PRO) 2 minuty za nedovolené bránění.

59:00
    Motor si vyžádal oddechový čas.

59:00
    Hosté ale hráli v šesti a k tomu i s gólmanem. Jsou tak potrestáni za příliš mnoho hráčů na ledě na 2 minuty.

59:00
    Hosté jsou v šesti a Valerij Kňazev teď zazdil velkou šanci. Trefil tyč prázdné brány!

57:56
    Prostějovští drží touš daleko od své branky.

57:23
    Nahrávka rukou od prostějovské hráče.

57:08
    Domácí jsou kompletní.

56:32
    Vráblík s Nozou teď měli slušné palebné pozice. Puk však v obou případech poslali vedle levé tyčky Šimbochovy klece!

55:55
    Husák se dostává ke kýženému vyhození.

55:42
    Postavení útočícího budějovického hráče v brankovišti.

55:02
    Motoru se naskýtá velká šance na srovnání. Vyloučen je na dvě minuty Marek Indra (PRO) za zdržování hry.

54:10
    Motor Prostějovské hezky zatlačil. Šimbocha ale podruhé nikdo nepřekonal.

52:47
    Hosté jsou v plném počtu, Šimboch přikrývá puk.

51:54
    Jestřábi se nemohli dostat před Bláhu, až se před ním ocitl Venkrbec, jenže puk do sítě přes všechnu snahu nedostal.

50:36
    Sednout si půjdou i Českobudějovičtí. Jakub Suchánek (CEB) zalehl puk a vysloužil si za to dvě minuty za zdržování hry.

50:23
    České Budějovice právě vstřelily branku!

Motor se přeci jen dočkává snížení. Nouza nahrál JOSEFU STRAKOVI, který se napřáhl a prostřelil Šimbocha. Asistence: Tomáš Nouza.

Petr Komárek

Branky a nahrávky: 35. Kňazev (Venkrbec, Malý), 36. R.Meidl (Krejčík) – 51. Straka (Nouza)

LHK Jestřábi Prostějov: Šimboch (Kocián) – Kužel, Látal, Roupec, Husák, Malý, Kolibár, Hawlík – R. Meidl, Krejčík, Matuš – Luňák, Venkrbec, Kňazev – Moučka, Duba (C), Indra – Kajaba, Stejskal.
    Banes Motor České Budějovice: Bláha (Gába) – Punčochář, Vráblík, Mucha, Žovinec, Chmelíř, Bohunický, Suchánek – Nouza, Straka (C), Švihálek – Kuchejda, Přibyl, Boháč – Marek, Rob, Vaniš – Trummer, Bárta, Pašek.

Rozhodčí: Kubičík – Lukš, Novák.